Informacje

Spotkanie samorządowców z Prezydentem Lechem Kaczyńskim

Fot. archiwum
Fot. archiwum

W czwartek 28 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła uroczystość obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Na spotkanie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim przybyli samorządowcy z całej Polski. Gościem Prezydenta była również Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Podczas spotkania Prezydent Lech Kaczyński podkreślił ogromne znaczenie wydarzeń z 27 maja 1990 r., kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii wolne wybory powszechne. Dzięki temu rozpoczął się naturalny, sprawdzony w systemach demokratycznych proces wyłaniania osób, które zdobywszy zaufanie wyborców, są przygotowane do pełnienia funkcji liderów swoich lokalnych społeczności.

Nie byłoby dzisiejszej Polski bez olbrzymiej, twórczej energii, którą wyzwoliła samorządowa reforma, bez ogromnego wysiłku i osiągnięć samorządowców. – przekonywał Prezydent.

Lech Kaczyński wskazał też na obecne i bardzo ważne zadanie stojące w dzisiejszych czasach przed samorządowcami jakim jest walka z kryzysem ekonomicznym.

Za szczególnie ważną kwestię uważam przeciwstawienie się społecznym skutkom recesji, aby w jak najmniejszym stopniu dotknęła ona gospodarstwa domowe i nie odbiła się na życiu milionów Polaków. Wspominam o tych problemach dlatego, by podkreślić Państwa pracę, której wagę i wielkość potrafię docenić, opierając się na własnych doświadczeniach samorządowca. – powiedział Prezydent

Ważnym punktem spotkania samorządowców z głową państwa było wręczenie odznaczeń i orderów, tym samorządowcom, którzy szczególnie zasłużyli się w działalności na rzecz społeczności lokalnej i mają osiągnięcia w pracy samorządowej. Wśród 52 uhonorowanych samorządowców, wyróżniony został również jaślanin Bogdan Rzońca – V-ce Marszałek Województwa Podkarpackiego, który otrzymał nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w działalności dla dobra Podkarpackiej Ziemi.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE