Informacje

Stacje Hand-Prod zapraszają na dializy gościnne

Konieczność dializoterapii nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych wyjazdów. Na bezpłatne dializy gościnne – w ramach kontraktów podpisanych z oddziałami NFZ – zapraszają placówki Hand-Prod. Z roku na rok coraz liczniejsza grupa pacjentów stacji należących do sieci spółki docenia standardy opieki medycznej na najwyższym światowym poziomie.

Pacjent cierpiący na przewlekłą chorobę nerek (PChN) wymaga terapii nerkozastępczej polegającej na dializowaniu 2-3 razy tygodniowo. Jedna dializa trwa około 4-5 godzin. Wiele osób taka konieczność przykuwa do miejsca zamieszkania i powstrzymuje od wyjazdów poza zasięg stacji dializ. Bywa, że osoby dializowane zmniejszają swoją aktywność fizyczną. Jest to spowodowane różnymi powikłaniami, problemami zdrowotnymi i złym stanem psychicznym. Ich schorzenie często wyklucza też aktywność zawodową. Bez tego rodzaju stymulacji pacjentom brak chęci do życia.

Wbrew pozorom jednak cierpiący na PChN nie powinni powstrzymywać się od aktywnego wypoczynku. Urlop nie jest fanaberią – konieczna jest zmiana klimatu i otoczenia a także dawka aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, będącej bardzo ważnym elementem terapii. Dzięki odpoczynkowi budzą się siły witalne tak potrzebne do zmagania się z chorobą na co dzień.

Również pacjenci z zachodu Europy odwiedzający Polskę coraz chętniej korzystają z rozwiązania zwanego dializami gościnnymi. Od kiedy Polska weszła do Unii nie ma barier, aby skorzystać z tego rodzaju usług w nowoczesnych i spełniających najwyższe standardy polskich stacjach dializ.

Już od kilku lat w sezonie wiosenno-letnim gościmy coraz liczniejsze grupy pacjentów z terenu całej Polski, a także z zagranicy – mówi Bolesław Kukolewski, prezes zarządu spółki Hand-Prod. – Dysponujemy siecią ośmiu bardzo nowoczesnych stacji dializ, usytuowanych m.in. na terenach przygranicznych, szczególnie atrakcyjnych turystycznie, jak choćby Pojezierze Drawskie czy Dolny Śląsk. Podróżujący w te rejony pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną naszych pracowników i warunki spełniające najwyższe światowe standardy.

W każdej z ośmiu stacji dializ Hand-Prod wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001:2000, dzięki czemu placówki funkcjonują według tych samych procedur, gwarantujących bezpieczeństwo medyczne i wysoką jakość usług. Stacje Hand-Prod są wyposażone w nowoczesne aparaty dializacyjne (Bellco i Nikkiso), regularnie poddawane przeglądom technicznym. Zaawansowany technologicznie system uzdatniania wody produkuje ultraczystą, niezbędną do zabiegu wodę. Pacjenci mają w pełni zagwarantowany dostęp do wszystkich niezbędnych leków (w tym dystrybuowanych przez spółkę erytropoetyny i żelaza dożylnego).

Jakość opieki w stacjach dializ Hand-Prod wykracza poza wymogi nałożone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. We wszystkich placówkach dializatory stosowane są jednorazowo. W trakcie zabiegu pacjent odpoczywa w wygodnym, elektrycznie sterowanym fotelu i ma do dyspozycji odbiornik telewizyjny. Każda placówka Hand-Prod została urządzona w sposób przyjazny dla chorego. Estetyczny wygląd pomieszczeń oraz ciepła kolorystyka wnętrz dają poczucie domowej atmosfery. W klimatyzowanej sali nad całością zabiegu czuwa doświadczony personel lekarski i pielęgniarski.

Na stałe mieszkam na Mazurach, raz do roku odwiedzam swoją siostrę w Świdnicy – mówi pacjentka Aleksandra Chowaniec. – Razem spędzamy dużo czasu – na spacerach czy podczas pracy w ogródku. Zwykle na kilka tygodni przed przyjazdem dzwonię i umawiam się na dializy w tutejszej stacji, należącej do firmy Hand-Prod. Rzeczywiście personel jest bardzo fachowy, pomocny i wyjątkowo uprzejmy. Jestem bardzo zadowolona z obsługi i wygody jaką tutaj oferują. Nie wszędzie jest tak samo.

Aby skorzystać z oferowanych przez Hand-Prod dializ gościnnych, należy odpowiednio wcześnie zadbać o nieskomplikowane kwestie organizacyjne. Co najmniej na miesiąc przed planowanym wyjazdem trzeba skontaktować się z wybraną stacją – telefonicznie lub e-mailem, by zarezerwować sobie miejsce i doprecyzować szczegóły, m.in. ustalić terminy i zmiany zabiegów. Przed podróżą koniecznie należy zadbać o kserokopię dokumentacji medycznej, do której dostęp ma lekarz prowadzący w macierzystej placówce pacjenta. Osobom, którym zależy na wygodnym transporcie z miejsca wakacyjnego pobytu do gościnnej stacji dializ, powinny tuż przed wyjazdem podać jeszcze swój tymczasowy urlopowy adres.

Kto po raz pierwszy wybiera się w rejony, gdzie działają nasze placówki, może również liczyć na radę, gdzie i jak zarezerwować noclegi – podkreśla Edyta Jaworska, menedżer ds. operacyjnych w spółce Hand-Prod. – Z naszych doświadczeń wynika, że taka pomoc okazuje się bardzo przydatna głównie podczas wakacji, kiedy kwatery mają zwykle pełne obłożenie.

Gościnnym pacjentom stacje Hand-Prod zapewniają dokładnie taki sam pakiet usług, z jakiego korzystają chorzy regularnie poddający się dializom. – Gwarantujemy nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – mówi Edyta Jaworska. – Wszyscy pacjenci, zarówno stali jak i gościnni, mają zapewnioną opiekę przez lekarzy o wysokich kwalifikacjach, posiadających wieloletnie doświadczenie w dializoterapii. Ponadto każda stacja Hand-Prod ściśle współpracuje z lokalnym szpitalem w przypadku konieczności zapewnienia pacjentom możliwości hospitalizacji.

Więcej informacji:

Stacje dializ Hand-Prod znajdują się:
– w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Szpitalnej 1, tel. 014 644 32 97,
e-mail: stacja_dabrowa@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/dabrowa.html,
– w Limanowej przy ul. Piłsudskiego 61, tel. 018 330 17 58,
e-mail: stacja_limanowa@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/limanowa.html,
– w Gorlicach przy ul. Węgierskiej 21, tel. 018 355 35 56,
e-mail: stacja_gorlice@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/gorlice.html,
– w Świdnicy przy ul. Leśnej 27-29, tel. 074 853 60 18,
e-mail: stacja_swidnica@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/swidnica.html,
– w Drawsku Pomorskim przy ul. Chrobrego 4, tel. 094 363 30 48,
e-mail: stacja_drawsko@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/drawsko_pomorskie.html,
– w Jaśle przy ul. Sroczyńskiego 8, tel. 013 445 32 57,
e-mail: stacja_jaslo@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/jaslo.html,
– w Jędrzejowie przy ul. Małogoskiej 27, tel. 041 386 15 08,
e-mail: stacja_jedrzejow@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/jedrzejow.html,
– w Zawierciu przy ul. Willowej 11, tel. 032 670 03 02,
e-mail: stacja_zawiercie@hand-prod.com.pl, www.stacjadializ.pl/zawiercie.html.

(HAND-PROD, ip)

SŁOWA KLUCZOWE