Informacje

Tarnowiec: Jubilaci odznaczeni przez Prezydenta RP

31 par małżeńskich z terenu gminy Tarnowiec otrzymało od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia pamiątkowych upominków dla szacownych jubilatów odbyła się w minioną środę (20 maja) w Domu Ludowym w Tarnowcu.


Złoci Jubilaci z terenu gminy Tarnowiec.
Fot. UG w Tarnowcu / Bartłomiej Smyka

Wręczenie odznaczeń poprzedziła uroczysta msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, którą koncelebrował ksiądz proboszcz Stanisław Mazur. Podczas homilii podkreślił, że tak piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego jest godny do naśladowania przez młode pokolenia. Po mszy świętej uroczystości przeniosły się do Domu Ludowego, gdzie słowa uznania skierował do zebranych p.o. wójta gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik. Następnie wszystkie zaproszone pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami uznania, nadanymi przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oprócz medali, jubilaci otrzymali kwiaty oraz upominek w postaci ciepłego koca.

Pary, które świętowały jubileusz Złotych Godów: Bacior Józef i Emilia, Biernacki Zbigniew i Zofia, Chocholek Marian i Bronisława, Dąbrowski Stanisław i Maria, Dłuski Alfred i Czesława, Dyląg Kazimierz i Janina, Fiałkiewicz Julian i Stanisława, Głowacki Stanisław i Maria, Hap Józef i Helena, Hap Romuald i Kazimiera, Kobak Marian i Maria, Klocek Stanisław i Maria, Klocek Tadeusz i Zofia, Kubacki Edward i Maria, Kurzawa Wojciech i Maria, Libuszewski Edward i Józefa, Łopatkiewicz Leopold i Janina, Machowski Franciszek i Zofia, Michalski Marian i Stanisława, Pac Józef i Emilia, Pankiewicz Jan i Joanna, Piotrowski Jan i Zofia, Sajdak Jan i Emilia, Skok Ryszard i Leokadia, Skowron Stanisław i Teresa, Soboń Czesław i Zofia, Warzecha Jan i Wanda, Wiatr Ferdynand i Maria, Wiśniowski Mieczysław i Helena, Wietecha Józef i Olga, Zub Stanisław i Janina.

Na cześć znakomitych jubilatów wzniesiono również toast oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Uroczystość swoim występem uświetniła Kapela Ludowa „Piasty” z Miejsca Piastowego.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE