Kultura | rozrywka | edukacja

Tylko w Jaśle – prezentacja najnowszej książki Huberta Klimko – Dobrzanieckiego

Hubert Klimko – Dobrzaniecki, nominowany w 2007 roku do Nagrody Nike i Paszportu Polityki przyjeżdża do Polski. Znany pisarz 8 maja 2009 roku spotka się w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z uczniami szkół podstawowych, by zaprezentować się jako pisarz dla dzieci.

W trakcie spotkania autor będzie czytał swoją najnowszą, niepublikowaną dotąd w Polsce książkę dla dzieci„Bangsi”. Spotkanie zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbędzie się 8 maja, o godzinie 9.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Hubert Klimko – Dobrzaniecki – studiował filozofię, teologię i filologię islandzką. Przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, gdzie pracował w różnych zawodach. Obecnie mieszka w Austrii. Do tej pory w Polsce ukazały się: quasi-powieść składająca się z dwóch odrębnych opowiadań „Dom Róży. Krysuvik.”, powieść „Raz.Dwa.Trzy.”, nowela „Kołysanka dla wisielca” oraz zbiór opowiadań „Wariat”. Swoją twórczości dla dorosłych czytelników Hubert Klimko Dobrzaniecki prezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w maju 2008 roku.

Marta Gąsiorowska | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE