Sport | rekreacja | turystyka

W środę wielkie derby w Jaśle!

Takie mecze elektryzują każdego kibica w Jaśle, Krośnie i nie tylko. Kilkakrotnie przekładany na różne terminy, w końcu dojdzie do skutku. Prestiżowe spotkanie określane mianem derbów. O czym mowa? W środę długo wyczekiwany półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego, w którym Czarni Jasło na własnym stadionie podejmą rywala zza miedzy, trzecioligowe Karpaty Krosno.

O tym pojedynku mówiło się od dawna, pary 1/2 PP były bowiem już znane pod koniec października ubiegłego roku. W poprzedniej edycji PP obie drużyny również spotkały się na tym samym etapie rozgrywek, a wówczas o rozstrzygnięciu musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, po którym awans do finału świętowali jaślanie. Karpaty Krosno występują na co dzień w III lidze lubelsko-podkarpackiej, zajmując w tabeli ligowej aktualnie 8 miejsce. W poprzedniej kolejce, poprzedzającej mecz pucharowy pewnie wygrali w Boguchwale z tamtejszym Izolatorem 2:0. Nasi rywale nie najlepiej radzą sobie jednak w meczach poza własnym obiektem. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, do tej pory zanotowali jedynie 5 remisów. Czarni jak na razie od trzech spotkań nie zaznali goryczy porażki (2 remisy, 1 zwycięstwo), a każdy jasielski sympatyk wierzy w kontynuację dobrej serii po pucharowej potyczce.

W tym spotkaniu z przyczyn zdrowotnych nie będą mogli niestety wystąpić: Artur Żuraw (kontuzja szczęki) oraz Damian Tłuściak, który podczas ostatniego meczu ligowego ze Strumykiem złamał rękę. Trenerzy obu ekip na pewno nie potrzebują dodatkowo mobilizować swoich zawodników. Który zespół sprawi niespodziankę swoim kibicom w postaci wygranego spotkania i awansuje do finału, przekonamy się w najbliższą środę. Drugą parę tworzą Sokół Pobiedno i Bieszczady Ustrzyki Dolne. Oba półfinały rozpoczną się o godzinie 16.30.

Czarni (przypuszczalny skład): Cyran – Krajewski, Dziobek, Bernacki, Sypień, Grzesiak, Gazda, Očipka, Halz, Munia, Dedo.

Zapraszamy wszystkich kibiców naszego zespołu do przybycia na stadion, aby głośno i kulturalnie dopingować naszych zawodników.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE