Wędkarze z Jasła rywalizowali na gliwickim akwenie

Wędkarze z Jasła występowali pod szyldem Gamratu. Fot. archiwum
Wędkarze z Jasła występowali pod szyldem Gamratu.

W dniu 22 maja br. na akwenie Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” w Gliwicach odbyły się II Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność”.

W zawodach wystartowało sześć czteroosobowych zespołów z zakładów: „Bumar-Łabędy” Gliwice, Huta Stalowa Wola, Fabryka Łożysk Tocznych „Kraśnik”, Przemysłowe Centrum Optyki Warszawa, Zakłady Radiowe „Radwar” Warszawa oraz drużyna „Gamrat” SA w składzie: Berkowicz Tomasz, Czajka Piotr, Januszewski Robert, Leśniak Sławomir. Zawody trwały 3 godziny, a o kolejności w zawodach decydowała waga złowionych ryb.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Bumaru Łabędy (6,6 kg), drugie FŁT Kraśnik (1,44 kg), trzecie Radwar Warszawa (1,32 kg). Nasz zespół uplasował się na V miejscu z wynikiem 0,52 kg. Indywidualnie 1 miejsce zajął Pietrzyk Marcin łowiąc 2,9 kg ryb. On też złowił największą rybę o wadze 0,36 kg. Najlepszy nasz zawodnik Tomasz Berkowicz zajął w klasyfikacji indywidualnej 7 miejsce wynikiem 0,46 kg.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary natomiast wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.