Kultura | rozrywka | edukacja

Artystyczna mozaika w Jasielskim Domu Kultury

Dzisiejszy koncert zainaugurował występ Marleny Momot. Fot. Damian Palar
Dzisiejszy koncert zainaugurował występ Marleny Momot.
Fot. Damian Palar

W piękne środowe popołudnie w Jasielskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie sezonu artystycznego 2008/2009. Zgodnie z nazwą koncertu, była to swoista mozaika artystyczna. Na scenie zaprezentowano efekty wspólnej pracy instruktorów, a przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia do tej placówki kulturalnej.

Organizatorzy podzielili dzisiejszy koncert na dwie części. W pierwszej części można było usłyszeć fragmenty muzyczne w wykonaniu solistów i zespołów działających przy Jasielskim Domu Kultury, natomiast druga część była poświęcona formom tanecznym i małym formom teatralnym.

Stali bywalcy Jasielskiego Domu Kultury znają zapewne poczynania młodych artystów, którzy tutaj pracują. Dzisiaj pragniemy zaprezentować w pigułce wszystkie formy artystyczne i jednocześnie podziękować wszystkim uczestnikom zajęć za wszystkie godziny, dnie, a sumując tygodnie naszych wspólnych spotkań. – powiedziała Krystyna Kasprzyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Koncert rozpoczął się występem Marleny Momot, która zaprezentowała fragment „Cyrku marionetek”. Właśnie ona znalazła się na eliminacjach wojewódzkich 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i tam jako jedyna zakwalifikowała się do etapu centralnego. Jednocześnie była najmłodszym uczestnikiem tego konkursu.

Wywiedziony ze słowa to jest taka nowa forma teatralna, która bierze swój początek od słowa. Słowo jest pretekstem do przeróżnych działań artystycznych. – mówi Helena Gołębiowska, wicedyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

W pierwszej odsłonie koncertu mogliśmy posłuchać m.in. solistów: Małgorzaty Nowickiej, która zdobyła II nagrodę na IV Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON w Warszawie, Mirka Gotfryda oraz odkrycie tegorocznej edycji Festiwalu Carpathia Rafała Kamińskiego. Wystąpiły również zespół wokalny FERMATA oraz zespół kameralny AD LIBITUM. Natomiast w drugiej części ze swoim przedstawieniem zaprezentował się teatrzyk kukiełkowy TEATRALEK oraz zespoły taneczne: R REWOLUTION i FUNK FLOW CREW.

Na widowni zasiedli dzisiaj rodzice, opiekunowie, dziadkowie młodych artystów. Ze względu na ograniczony czas koncertu, nie wszyscy uczestnicy zajęć artystycznych mogli wystąpić przed szeroką publicznością. Ale o ich wyczynach na scenach całego kraju, a nawet poza jego granicami z pewnością jeszcze usłyszymy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE