Kultura | rozrywka | edukacja

Cała Polska – policjanci także – czytają dzieciom

U jasielskich policjantów gościli 5- i 6-latkowie z PM nr 6. Fot. KPP w Jaśle
U jasielskich policjantów gościli 5- i 6-latkowie z PM nr 6.
Fot. KPP w Jaśle

„Cała Polska Czyta Dzieciom” – to akcja ogólnopolska, w Jaśle organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, jasielscy policjanci włączyli się do niej.

Policjanci czytali dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Jaśle. Spotkanie zainicjowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Grono 5 i 6-latków liczących ponad 20 osób wysłuchało opowiadania o przygodach „Emila ze Smalandii”. Spotkanie było również okazją do rozmów z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Policjanci oprócz głośnego czytania przygotowali dla najmłodszych gości wiele innych atrakcji. Jednym z punktów odwiedzin komendy było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiadał o swojej pracy, pokazywał jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa i tłumaczył do czego one służą. Dzieciom podobało się bardzo uwiecznianie odcisków swoich palców na foli kryminalistycznej.

Dużą atrakcją dla najmłodszych był również pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe oraz możliwość mówienia przez megafon.

SERWIS FOTO:

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE