Sport | rekreacja | turystyka

Czarni Jasło mistrzem II edycji turnieju „Śnieżka CUP”

Młodzi piłkarze z zaangażowaniem walczyli pod bramką o każdą piłkę. Fot. archiwum
Młodzi piłkarze z zaangażowaniem walczyli pod bramką o każdą piłkę.
Fot. archiwum

W minioną sobotę (13 czerwca) na stadionie Igloopolu Dębica odbyła się druga edycja piłkarskiego turnieju rocznika 1999 chłopców „Śnieżka CUP”. Po mistrzowski tytuł sięgnęli młodzi piłkarze JKS Czarni 1910 Jasło. Do naszej drużyny trafiła również statuetka króla strzelców turnieju, którą zdobył Michał Gabryel.

10-letni piłkarze Czarnych Jasło w siedmiu turniejowych spotkaniach zostali pokonani tylko raz, przy tym odnosząc sześć zwycięstw. W fazie grupowej zmierzyli się z takimi zespołami, jak: Korona Kielce (1:2), Sandecja Nowy Sącz (2:1), Stal Stalowa Wola (3:0), Jadwiga Kraków (1:0) i Chemik Pustków (1:0). W półfinale pokonali zespół Tarnovii Tarnów 3:0. Mecz finałowy rozegrano w strugach ulewnego deszczu. W zaciętym pojedynku wygrali z młodzikami Korony Kielce 4:2.

Indywidualne wyróżnienie trafiło w ręce naszego zawodnika Michała Gabryela, który został królem strzelców (zdobył osiem bramek). Zwycięstwo sportowców JKS Czarnych Jasło w tak prestiżowym turnieju jest niezwykle cennym doświadczeniem zwłaszcza, że ci młodzi chłopcy dopiero zaczynają swoją piłkarską przygodę.

Czarni Jasło wystąpili w składzie: Paweł Kisza, Patryk Szostak, Jakub Stelmach, Wojciech Koś, Piotr Sury, Arkadiusz Machowski, Wojciech Mitoraj, Adam Juszczyk, Michał Gabryel, Jakub Kołodziej, Jan Łętowski, Dawid Czyżowicz.

Kolejne występy naszej drużyny będziemy mogli podziwiać już w najbliższy weekend na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Umbro Cup” w Pustyni koło Dębicy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE