Sport | rekreacja | turystyka

Czarni Jasło odwołują się od decyzji Wydziału Gier

Zarząd Czarnych Jasło jest zbulwersowany decyzją Wydziału Gier PZPN w Rzeszowie, dotyczącą meczu ligowego pomiędzy naszym zespołem, a Kolbuszowianką Kolbuszowa z dnia 13 czerwca br. W rozmowach kuluarowych padają słowa, że nasz klub padł ofiarą gierek działaczy związkowych.

Wydział Gier PZPN w Rzeszowie w ubiegłym tygodniu utrzymał remisowy wynik pomiędzy drużynami Czarnych i Kolbuszowianki, co wiąże się ze spadkiem naszego zespołu do krośnieńskiej ligi okręgowej. Kiedy na światło dzienne wyszedł fakt, że u naszych rywali zagrał nieuprawniony zawodnik, pojawiła się nadzieja, że Czarni otrzymają walkower i utrzymają się w czwartej lidze. Ku ogromnemu zaskoczeniu, tak się jednak nie stało.

Dla Zarządu klubu jak i wielu ludzi którzy choć trochę znają się na przepisach piłki nożnej w Polsce werdykt ten jest niezrozumiały gdyż budzi na przyszłość „precedens” dla klubów występujących w strukturach PZPN. – informuje na swojej stronie klub Czarnych Jasło.

Pismo z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie wpłynęło do klubu Czarnych w miniony piątek (26 czerwca). Pod oficjalnym dokumentem podpisał się przewodniczący Wydziału Gier Tadeusz Butrym. W piśmie nie znalazły się jednak żadne podstawy regulaminowe, które mogłyby mieć zastosowanie do decyzji podjętej przez komisję.

Prezes klubu Marcin Węgrzyn zapowiedział odwołanie się od decyzji Wydziału Gier. Pismo odwoławcze zostanie złożone do Komisji Odwoławczej PZPN w Rzeszowie. Jeżeli to nie pomoże, pomocy będzie szukać w centrali związku. Prezes nie wyklucza też oddania sprawy do prokuratury.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE