Sport | rekreacja | turystyka

Do niedzieli potrwa rywalizacja młodych sportowców z kilku krajów

Za nami ceremonia otwarcia Międzynarodowego Turnieju Jasło 2009. Do niedzieli w mieście będą odbywać się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt oraz piłce nożnej chłopców.

Do Jasła na turniej przyjechali reprezentanci z dziewięciu państw: Kazachstanu, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Słowacji, Czech, Chin, Francji oraz Polski. Wszystkie zespoły goszczące w naszym mieście od wczoraj oficjalnie zaprezentowały się na jasielskim Rynku. W ceremonii otwarcia wzięli udział również przedstawiciele samorządu lokalnego, organizatorów zawodów oraz mieszkańcy Jasła, którzy byli zaciekawieni egzotycznymi uczestnikami, jak chociażby reprezentantami Chin czy Kazachstanu.

Cieszę się, że możemy w Jaśle gościć tą młodzież, że nawiązują przyjaźnie, bo właśnie z tego poznawania się, ze wzajemnych kontaktów rodzi się potem współpraca. Przede wszystkim bardzo się cieszę, że ta europejska młodzież może przyjemnie spędzić czas i zmierzyć się z naszymi uczniami. Zobaczymy, jak w tej rywalizacji wypadną i jedni, i drudzy. Ale najważniejsza to jest ta wspólna zabawa i te wspólne porównywanie swoich umiejętności. – powiedziała Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Zawody sportowe będą odbywać się w kilku punktach miasta. Zmagania dziewczyn będzie można podziwiać na hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Czackiego, rywalizację młodych siatkarzy na hali sportowej MOSiR. Natomiast rozgrywki piłkarskie będą się toczyć na trzech boiskach: MOSiRu, stadionu przy ulicy Śniadeckich 15 i Sportowej 1.

Podsumowanie sportowej rywalizacji wraz z wręczeniem nagród odbędzie się w niedzielę o godzinie 14, na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do dopingowania młodych sportowców.

W ramach Międzynarodowego Turnieju Jasło 2009 rozegrane zostaną:
– X Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), KZ „GRACIA” Uralsk (Kazachstan), S.C. 1983 Mutterstadt (Niemcy), CSM Baia Mare (Rumunia), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), EKO Gimnazjum Praha (Czechy), CNME Satu Mare (Rumunia), ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), ZŠ VLADIVOSTOCKÁ Praha (Czechy), KRS EKSTRIM Gorlice (Polska), UKS MOSiR Jasło (Polska)
– II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), MŠK Vranov (Słowacja), TSV MANSARD Sanok (Polska), UKS GIMNAZJUM Dębowiec (Polska), MKS MOSiR Jasło (Polska)
– V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z udziałem zespołów: Union Cosnoise Sportive Association Omnisports (Francja), Reprezentacja Rejonu Prešov (Słowacja), CNME Satu Mare (Rumunia), Szkoła Sportowa ELBA Prešov (Słowacja), Reprezentacja Województwa Podkarpackiego, JKS „CZARNI” Jasło

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE