Informacje

Finał akcji „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły”

Przemek Pawlik z ZSP w Lipnicy Dolnej - laureat pierwszego miejsca w konkursie plastycznym. Fot. archiwum
Przemek Pawlik z ZSP w Lipnicy Dolnej - laureat pierwszego miejsca w konkursie plastycznym.
Fot. archiwum

W dniu 15.06.2009r. w siedzibie LOTOS Jasło S.A. miał miejsce finał i podsumowanie akcji „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma charakter cykliczny i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szkół.

Obecna edycja akcji była realizowana dwuetapowo. Początkiem 2009 r. ufundowane przez Grupę LOTOS elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne zostały przekazane wszystkim pierwszoklasistom z powiatu jasielskiego i przemyskiego. Przekazanie „odblasków” było połączone ze szkoleniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzonymi przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Drugim etapem akcji był konkurs rysunkowy pod nazwą „Uwolnić odblaski”, w którym uczestniczyło ponad 200 dzieci. Powołane jury wyróżniło 10 prac konkursowych, których autorzy otrzymali z rąk Prezesa Zarządu LOTOS Jasło – Roberta Bialika atrakcyjne nagrody oraz słodycze. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu był rower, kask, ochraniacze oraz inne cenne upominki a szkoła, do której uczęszcza laureat I miejsca otrzymała nagrodę specjalną w postaci 5 rowerów. Wręczenie nagród miało miejsce w sali konferencyjnej LOTOS Jasło podczas finału akcji. Dla nagrodzonych dzieci wizyta w jasielskiej rafinerii była sporym przeżyciem a po wręczeniu nagród radości nie było końca.

Lista laureatów tegorocznego konkursu plastycznego „Uwolnić odblaski” w powiecie jasielskim i przemyskim:

I miejsce – Przemek Pawlik, ZSP w Lipnicy Dolnej gm. Brzyska pow. jasielski
II miejsce – Kinga Rodak, SP w Osobnicy gm. Jasło pow. jasielski
III miejsce – Palina Migdalczyk, SP w Buczkowicach gm. Żurawica pow. przemyski
Wyróżnienia otrzymali:
Gabrysia Adamczyk – SP nr 15 Przemyśl, Gabrysia Bilska SP Zarzecze, Weronika Grzywacz – SP Desznica, Maciek Lupa – ZS Krempna, Aleksandra Łaba – SP Załęże, Dawid Myszka – ZSP Wyszatyce, Ania Pachana – SP nr 7 Jasło.
Wyróżnienie specjalne: Wilk Łukasz, Szkoła Podstawowa Nowy Żmigród pow. jasielski za hasło; „FIRMA LOTOS JEST WSPANIAŁA ! BO ODBLASKI PIERWSZAKOM DAŁA, BY DO PLECAKÓW JE PRZYCZEPIŁY I NA DRODZE WIDOCZNE BYŁY !”

W spotkaniu podsumowującym akcję wzięli udział: Wójt Gminy Brzyska – Ryszard Papciak, Sekretarz Wojewódzkiej Rady BRD – Adam Bałut, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu – Jan Janusz, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie – Jan Jędrzejko, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego – Józef Biernacki, przedstawiciele straży miejskiej i pożarnej oraz lokalne media.

Akcja „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły” skierowana jest do pierwszoklasistów i ma na celu poprawę widoczności dziecka na drodze poprzez wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe. Prowadzona jest we współpracy z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego oraz Policją, Strażą Pożarną i Strażą Miejską. W latach ubiegłych elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze otrzymały dzieci z I klas szkół podstawowych z terenu powiatów: jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego i łańcuckiego. W roku bieżącym akcją objęto ponad 2000 dzieci z powiatu jasielskiego przemyskiego.

W latach poprzednich wspólnie z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego jasielska rafineria organizowała wiele innych akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze, między innymi: „Widzę i jestem widziany”; „Mam 10 lat i kartę rowerową” – skierowaną do czwartoklasistów, wydała wspólnie Kodeks Rowerzysty i Motorowerzysty oraz uczestniczyła w organizacji turniejów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roman Kościow | LOTOS Jasło S.A.

SŁOWA KLUCZOWE