Na drogach

Jelcz zderzył się z pociągiem towarowym

Po godzinie 8 rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Siedliska Sławęcińskie (gm. Skołyszyn) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem towarowym. W wyniku wypadku do jasielskiego szpitala trafił kierowca ciężarowej wywrotki.

Ciężarowy jelcz jechał w kierunku miejscowej żwirowni. Zbliżając się do niestrzeżonego przejazdu kolejowego, kierowca pojazdu nie zachował należytej ostrożności i wjechał na tory bezpośrednio pod koła pociągu towarowego relacji Jasło-Kraków. Siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy został zepchnięty z nasypu kolejowego.

Kierowca wywrotki, 47-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski, może mówić o dużym szczęściu. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został odwieziony do jasielskiego szpitala na obserwację. Świadkowie zdarzenia mówili, że gdyby pociąg uderzył bezpośrednio w kabinę, ten wypadek mógłby się skończyć bardziej tragicznie.

Na miejscu przez blisko dwie godziny pracowali specjaliści z PKP oraz Policji. Zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi.

To kolejny tego typu wypadek na tym niestrzeżonym przejeździe. W sierpniu 2007 roku pod koła pociągu pasażerskiego wjechał ciężarowy Kamaz, kierowany przez 46-letniego mieszkańca gminy Biecz. W wyniku wypadku trafił on do jasielskiego szpitala z urazem obojczyka oraz urazem głowy.

Apelujemy do pieszych i kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych w rejonach przejazdów kolejowych. Zatrzymajmy się przed każdym z nich zarówno niestrzeżonym, jak i strzeżonym. Pociąg się nie zatrzyma. Jego droga hamowania to kilkaset metrów. – mówi mł. asp. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE