Informacje

Konkurs „Czysty kraj to nasz raj” rozstrzygnięty!

29 maja w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie nagród w konkursie ekologicznym pod hasłem: „Czysty kraj to nasz raj”, organizowanym przez Zespół Szkół Miejskich Nr 2 tj. Szkołę Podstawową nr 11 w Gamracie oraz Wydział Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Teresa Fortuna- Wicedyrektor Zespołu Szkół Miejskich Nr 2, Halina Gorczyca – Inspektor Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle, Joanna Pawelec – Inspektor Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle. Po zapoznaniu się z treścią zgłoszonych prezentacji komputerowych i raportów, z projektami ulotek i plakatów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta.

Podczas piątkowego spotkania Burmistrz Miasta Jasła – Maria Kurowska wyraziła uznanie dla organizatorów i wszystkich uczestników konkursu ekologicznego: „Chciałabym serdecznie podziękować przede wszystkim pomysłodawcom tego konkursu. Trzeba zaszczepiać w dzieciach i młodzieży ideę dbania o środowisko, bowiem zgodnie z przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” Dobre nawyki, które zdobywamy procentują później w życiu. Bardzo proszę wszystkie dzieci, którym będę dziś wręczać nagrody o to, aby zawsze dbały o środowisko, aby nasze miasto wróciło do tej przedwojennej tradycji, kiedy mówiono o Jaśle, że jest najpiękniejszym i najczystszym miastem w Galicji.”

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

Kategoria Gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle – nagrody: model stułbi i foilogram
II miejsce – ZSP i Gimnazjum w Krajowicach – nagroda: odtwarzacz DVD

Kategoria Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle – nagrody: głośniki i statyw
II miejsce – ZSM Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jaśle – plansze edukacyjne
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 – mapa Unii Europejskie

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE