Informacje

Konkurs na Najbardziej Europejskie Osiedle w Jaśle rozstrzygnięty!

Nagrodę odbiera przewodnicząca Zarządu Osiedla Bryły Zofia Kras. Fot. UMJ
Nagrodę odbiera przewodnicząca Zarządu Osiedla Bryły Zofia Kras.
Fot. UMJ

16 czerwca w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się podsumowanie konkursu na Najbardziej Europejskie Osiedle w Jaśle. Zwycięzcą konkursu zostało Osiedle Bryły, które w Wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało najwyższą frekwencję wyborczą.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a członkowie Zarządów poszczególnych osiedli wykorzystywali różnorakie metody dotarcia do wyborców, starając się przekonać ich do tego, że warto pójść do urn. Niektórzy roznosili ulotki, inni organizowali spotkania z mieszkańcami swoich osiedli, a nawet telefonowali do każdego z nich osobiście.

Bardzo serdecznie gratuluje Osiedlu Bryły znakomitego wyniku i cieszę się, że tak aktywnie włączyli się Państwo w tę akcję. Dziękuję również wszystkim osiedlom za zaangażowanie i wspaniałą rywalizację, zdrową rywalizacje , która zmobilizowała mieszkańców naszego miasta do solidarnej walki dla dobra swego osiedla, ale również dla dobra Jasła, Polski i Europy. – powiedziała podczas spotkania z laureatami konkursu Burmistrz Jasła Maria Kurowska, po czym uroczyście wręczyła zwycięskiemu osiedlu Tytuł Najbardziej Europejskiego Osiedla w Jaśle.

35,52 % taką frekwencję uzyskały jasielskie Bryły, które zajęły I miejsce w konkursie. W nagrodę za każdy procent uzyskanej frekwencji otrzyma 1000 zł na wskazane zadanie, które będzie wykonane na osiedlu. Zwycięskie osiedle otrzyma więc 35 520 zł.

Te pieniądze przeznaczymy dla młodzieży i dzieci. Chcielibyśmy wzbogacić klub osiedlowy, do którego młodzież chętnie przychodzi i spędza swój wolny czas. Przydałoby się również coś dla naszych najmłodszych mieszkańców, może mały plac zabaw dla dzieci obok domu ludowego. Wspólnie z zarządem zastanowimy się nad najważniejszymi potrzebami osiedla i podejmiemy decyzję na co przeznaczymy nagrodę konkursową. – powiedziała Zofia Kras, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Bryły.

II Miejsce w konkursie zajęło Osiedle Żółków uzyskując niewiele niższą od zwycięzcy frekwencję – 33, 91 %. III miejsce oraz wynik 31,93 % frekwencji uzyskało Osiedle Górka Klasztorna. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE