Informacje

Munduriadę wygrali licealiści z Kołaczyc

Uczniowie klasy o profilu policyjno-strażackim Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach sięgnęli w tym roku po zwycięstwo w Munduriadzie. W sportowej rywalizacji pozostawili w tyle przedstawicieli profesjonalnych służb mundurowych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Impreza zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA od czterech lat towarzyszy Dniom Jasła. W strugach deszczu, rywalizowały ze sobą drużyny: Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej w Jaśle, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Placówka w Barwinku, firmy ochroniarskiej ARGUS oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Przedstawiciele służb mundurowych mieli do pokonania kilka konkurencji sportowych: bieg w workach, bieg żółwi, wspinanie się po linie umieszczonej na strażackim podnośniku oraz strzelanie do celu z paintballa. Niestety ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, organizatorzy zrezygnowali z pozostałych konkurencji oraz atrakcji przygotowanych na dzisiejszy dzień (m.in. pokazy szkoleniowe psów, czy prezentacji robota pirotechnicznego).

Rywalizacja toczyła się już tradycyjnie o przechodni puchar. Największą ilość punktów zebrali tegoroczni debiutanci – uczniowie klasy o profilu policyjno-strażackim Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Na podium znaleźli się również jasielscy policjanci i ochroniarze z firmy ARGUS.

Założeniem Munduriady jest możliwość tworzenia integracji współpracujących ze sobą na co dzień służb mundurowych z powiatu jasielskiego i nie tylko. To także wspaniała okazja dla każdego, kto zainteresowany jest specyfiką różnych służb umiejętnościami ludzi w mundurach, używanym sprzętem, by bezpośrednio się z nimi zetknąć, zobaczyć „na żywo w akcji”. Za rok już jubileuszowa, piąta edycja tej imprezy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE