Informacje

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody od Burmistrza Miasta Jasła

Najlepsi uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów. Fot. UMJ
Najlepsi uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Fot. UMJ

19 czerwca w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Jasła dla najlepszych uczniów jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Nagrody Burmistrza Miasta Jasła mieli zaszczyt odebrać uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy spełnili następujące warunki:
– uzyskali za I i II okres danego roku szkolnego średnią ocen ze wszystkich przedmiotów, przewidzianych planem nauczania właściwej klasy co najmniej 5,0;
– uzyskali wzorową ocenę z zachowania;
– brali udział w konkursie interdyscyplinarnym, przedmiotowym lub tematycznym osiągając co najmniej etap rejonowy.

Podczas piątkowego spotkania Burmistrz Miasta Jasła – Maria Kurowska pogratulowała wszystkim laureatom, którzy osiągnęli w roku szkolnym 2008-2009 najlepsze wyniki w nauce:

Bardzo serdecznie witam na tym wyjątkowym spotkaniu w dniu dzisiejszym w Ratuszu, w sali narad Urzędu Miejskiego i Rady Miasta. Wielki to dla mnie zaszczyt i wielka radość, że mogę się spotkać z najlepszymi uczniami naszych jasielskich szkół i z ich rodzicami. Pragnę bardzo, bardzo serdecznie pogratulować rodzicom ich wspaniałych dzieci. Dostaliście w darze Państwo „diamenciki”, które wspólnie z nauczycielami naszego miasta „szlifujemy” i chcemy, aby dalej wzrastali i nadal pięknie się rozwijali, aby przynosili chlubę naszemu Miastu i naszej Ojczyźnie. W tym miejscu pragnę złożyć nie tylko podziękowania uczniom za ich zapał, trud, za to, że mają pasję uczenia się, ale pragnę również podziękować rodzicom za to, że ich wspomagają, że ich właściwie motywują, że tak bardzo dbają o ich wykształcenie. Jeżeli myślimy o pięknej, gospodarnej i bogatej Polsce, to nie obejdzie się to bez oświaty oraz wysoko wyedukowanych obywateli. Oprócz nauki, potrzebne jest we wszystkim jeszcze serce. Dlatego w dniu dzisiejszym życzę, aby słowa naszego wieszcza „Miej serce i patrzaj w serce” były również przewodnikiem na drogach Państwa dzieci i nauczycieli, zwyczajnie nas wszystkich. Raz jeszcze chciałabym życzyć wszystkim Państwu, aby dalej nasza jasielska młodzież tutaj zgromadzona osiągała postępy, odnosiła sukcesy, aby jej życiu nadal towarzyszyła pasja, bo od tej pasji przecież tak wiele zależy. Życzę jeszcze dobrego zdrowia, dużo siły i dalszego entuzjazmu w pracy dla dobra naszego Miasta i naszej Ojczyzny. Będzie mi bardzo miło wręczyć te nagrody, które będą stanowić pamiątkę tego uroczystego dnia.

Uczniowie, którzy otrzymali Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła:

– Katarzyna Krzyżak – Szkoła Podstawowa Nr 1 (średnia ocen: 5,7)
– Nina Prucnal – Szkoła Podstawowa Nr 2 (średnia ocen: 5,7)
– Tomasz Racławski – Szkoła Podstawowa Nr 4 (średnia ocen: 5,9)
– Karolina Jasiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 6 (średnia ocen: 5,4)
– Iwona Kiczek – Szkoła Podstawowa Nr 7 (średnia ocen: 5,5)
– Katarzyna Grzywacz – Szkoła Podstawowa Nr 8 (średnia ocen: 5,5)
– Kinga Spisak – Szkoła Podstawowa Nr 10 (średnia ocen: 5,5)
– Kamil Kozłowski – Szkoła Podstawowa Nr 11 (średnia ocen: 5,3)
– Angella Bajorek – Społeczna Szkoła Podstawowa (średnia ocen: 5,6)
– Iga Pawelec – Gimnazjum Nr 1 (średnia ocen: 5,6)
– Adam Zima – Gimnazjum Nr 1 (średnia ocen: 5,7)
– Anna Kosiek – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi (średnia ocen: 5,2)
– Monika Małek – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi (średnia ocen: 5,2)
– Mateusz Dolny – Gimnazjum Nr 4 (średnia ocen: 5,1)
– Kacper Lawera – Gimnazjum Nr 5 (średnia ocen: 5,6)
– Gabriela Jarecka – Społeczne Gimnazjum (średnia ocen:5,2)
– Aleksandra Wilk – Społeczne Gimnazjum (średnia ocen: 5,3)

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE