Informacje

Nieoficjalne wyniki: Wójcik wójtem Tarnowca

56-letni Bogusław Wójcik będzie nowym wójtem gminy Tarnowiec. Fot. Damian Palar
56-letni Bogusław Wójcik będzie nowym wójtem gminy Tarnowiec.
Fot. Damian Palar

Z Tarnowca napływają do nas nieoficjalne wyniki dzisiejszych przedterminowych wyborów wójta gminy. Wynika z nich, że mieszkańcy obdarzyli mandatem zaufania jedynego kandydata na to stanowisko. Nowym gospodarzem lokalnego samorządu będzie wieloletni sekretarz gminy 56-letni Bogusław Wójcik.

Pięć lokali wyborczych rozlokowanych na terenie całej gminy i ponad 7200 osób uprawnionych do głosowania. Tak wyglądały dzisiejsze wybory wójta w Tarnowcu. Aby przejąć lokalny samorząd po zmarłym w marcu br. wójcie Krzysztofie Szajnickim, Bogusław Wójcik potrzebował połowę ważnie oddanych głosów. Nieoficjalne wyniki mówią, że mieszkańcy mu zaufali. Od godziny 6 do 20 w głosowaniu wzięło udział 1165 osób. Aż 1088 głosów było za tym, aby właśnie Wójcik został nowym gospodarzem gminy.

Frekwencja wyborcza wyniosła 16,2% i była wyższa od tej sprzed tygodnia podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Protokoły z komisji wyborczych zostaną przekazane do Państwowej Komisji Wyborczej, która w poniedziałek powinna podać do publicznej wiadomości oficjalne wyniki. Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi nowego wójta czeka sporo pracy w gminie. Przede wszystkim będzie musiał zmierzyć się z problemem budowy i remontów dróg, problemami oświatowymi, czy niedoborem wody w niektórych częściach gminy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE