Informacje

Niewielkie zainteresowanie wyborami

Niecałe osiem procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Jasła oddało do godziny dwunastej swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie potrwa do godziny 22.

W 28 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta Jasła, zagłosowało do południa 2467 pełnoletnich osób na 30 938 uprawnionych do głosowania. To niewiele, bo niecałe osiem procent. Jeszcze gorzej na tym tle wypadają pozostałe gminy na terenie powiatu jasielskiego. Spośród samorządów wiejskich, do urn najwięcej poszło mieszkańców gminy Dębowiec: 6,86 procent. W pozostałych gminach frekwencja rozkłada się następująco: Brzyska (5,25%), Jasło gm. (6,26%), Kołaczyce (5,66%), Krempna (4,94%), Nowy Żmigród (5,99%), Osiek Jasielski (5,28%), Skołyszyn (5,44%) i Tarnowiec (5,51%).

W całej Polsce głosowało do godziny 12 6,65% uprawnionych do głosowania. Przypomnijmy, że dzisiaj wybieramy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Podkarpacie w tym unijnym gremium będzie reprezentować dwie spośród 98 kandydujących osób.

Pierwsze sondażowe wyniki poznamy już wieczorem, natomiast na oficjalne rozstrzygnięcia będziemy musieli poczekać do poniedziałku, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza poda do opinii publicznej oficjalny komunikat.

Zobacz:
Wizualizacja: Frekwencja w powiecie jasielskim o godzinie 12

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE