Informacje

Nowe mundury już są na Podkarpaciu

Policjantów będzie można spotkać w nowym umundurowaniu. Fot. KWP w Rzeszowie
Policjantów będzie można spotkać w nowym umundurowaniu.
Fot. KWP w Rzeszowie

Policjanci ruchu drogowego już je mają, Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie kompletuje rozmiary podkarpackich dzielnicowych, w kolejce czekają policjanci służb patrolowych i interwencyjnych. Taki jest harmonogram „przemundurowania” podkarpackiej Policji. W najbliższych dniach nowe, granatowe uniformy policyjne staną się naszym znakiem rozpoznawczym.

Na Podkarpacie trafi 1300 nowych mundurów. Jako pierwsi otrzymają je policjanci ruchu drogowego, potem dzielnicowi, na koniec policjanci, którzy pełnią służbę patrolową. Tak przedstawia się pierwsza partia dostaw nowych strojów służbowych w garnizonie podkarpackim. Potem granatowe mundury trafiać będą sukcesywnie do funkcjonariuszy kolejnych pionów.

Nowe mundury wchodzą w skład tzw. ubiorów służbowych, są przeznaczone do codziennej pracy przede wszystkim w terenie. Szyją je renomowani producenci branży odzieżowej w Polsce, są wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów.

Mundury zastąpią popularne „olimpijki”, czyli gabardynowe bluzy służbowe, błękitne koszule i stalowe kurtki. Znikną też z ulic czarne spodnie prasowane „na kant”. Policjanci otrzymują też wygodne obuwie.

Policja przewiduje, że wymiana umundurowania zakończy się do 2013 roku, dlatego do końca 2012 roku policjanci będą mogli używać także mundurów starych wzorów.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE