Kultura | rozrywka | edukacja

Pamiętali o najmłodszych dzieciach (foto)

Młodzieżowy Dom Kultury jak co roku zorganizował dla najmłodszych pociech Międzynarodowy Dzień Dziecka. Choć dzisiejszego dnia nie dopisała pogoda, to organizatorzy przygotowali na tą okazję wiele atrakcji. Na buziach małych milusińskich przez cały dzień gościły uśmiech i radość.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9 I Powiatowym Indywidualnym Turniejem Warcabów 100-polowych Młodzieży Szkolnej o Puchar Starosty Jasielskiego. Następnie odbyło się widowisko „Bezpieczna droga do szkoły” w wykonaniu grupy Szafir z Krosna. A popołudniu po raz pierwszy w naszym mieście gościła grupa monocyklistów.

Odbył się pokaz i nauka jazdy na monocyklach. Zaprosiliśmy specjalnie na tę okazję grupę monocyklistów z miejscowości Chrzelice. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 4 miała okazję zapoznać się z tą naprawdę trudną sztuką jazdy na monocyklach. Mogli też podziwiać i jednocześnie uczyć jazdy na jednokołowcach. – mówi Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Blok popołudniowy adresowany był dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Pokazy rozpoczęły się występami grup młodzieżowych z sekcji wokalnej, tanecznej, odbyły się prezentacje w wykonaniu uczestników zajęć. Nie zabrakło, jak co roku, konkursu plastycznego, tym razem ze względu na niesprzyjającą aurę było to malowanie kredą na kartonach.

Gościem specjalnym naszego dnia dziecka była grupa aktorów z Wrocławia, która zaproponowała naszym milusińskim występu w wykonaniu Muminków. Na pewno wszyscy Muminki znamy. Doskonale bawiły się przy nich zarówno i nasze najmłodsze dzieci, jak i młodzież. – dodaje Grażyna Leńczuk.

Wieczorem Młodzieżowy Dom Kultury gościł młodych judoków z UKS MOSiR Jasło oraz grupę UNICAR z Krosna, która wystąpiła z pokazem capoeiry. Odbył się również koncert „Kiedyś we śnie … czyli piosenki z bajkowego świata Disneya” w wykonaniu grupy wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury. Przed publicznością wystąpili: Krystyna Kobak, Małgorzata Kobak, Kacper Owiński, Natalia Pawlik, Aleksandra Polak, Joanna Preisner, Aleksandra Tocka i Anna Tocka.

Na zakończenie dzisiejszego Dnia Dziecka odbył się pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę TRIPLEXSIS Ireneusza Hendzla.

Sponsorami dzisiejszej imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem Gazownia Jasielska, Sieć Jasielskich Sklepów MPM, TRANS-WIERT Sp. z o.o., Habys Sp. z o.o. oraz Gamrat S.A. Patronat medialny sprawował m.in. portal regionalny terazJaslo.pl.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE