Na drogach

Pijany 16-latek potrącił pieszą

Przez bezmyślność pijanego kierowcy, na jednej z jasielskich ulic mogło dzisiaj dojść do tragedii. 16-latek usiadł za kierownicę bez uprawnień do kierowania pojazdami i w dodatku po spożyciu alkoholu. W pijackim amoku potrącił idącą spokojnie chodnikiem pieszą. Kobieta z lekkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj popołudniu na ulicy Floriańskiej w Jaśle. Samochód osobowy marki Opel Vectra, kierowany przez 16-letniego mieszkańca Jasła, zjechał nagle na chodnik i potrącił przechodzącą tamtędy kobietę. Następnie auto zatrzymało się na pobliskim słupie oświetleniowym.

Ranna 34-letnia mieszkanka Jasła została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak się okazało, kierowca i jego pasażer byli pod wpływem alkoholu. Przeprowadzony pomiar alkomatem wykazał u pierwszego mężczyzny około 1,3 promila, natomiast u drugiego około 1,6 promila. Nieodpowiedzialni nastolatkowie wyszli z tego wypadku bez szwanku.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Samochód sprawcy został zabezpieczony na parkingu policyjnym. O dalszym losie 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny w Jaśle.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE