Informacje

Piknik Europejski z Radiem VIA (zapowiedź)

6 czerwca 2009 r. w godzinach 15.30 – 21.30 na Rynku w Jaśle odbędzie się Festyn połączony z koncertem Jana Wojdaka i Zespołu WAWELE w ramach realizowanego przez „Via” Katolickie Radio Rzeszów projektu „Kwitnąca prowincja – jak korzystamy z funduszy europejskich na Podkarpaciu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących funduszy europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Oprócz programu rozrywkowego, występów i pokazów grup artystycznych, konkursów i zabaw o tematyce unijnej, zaplanowano również stoiska informacyjne nt. funduszy europejskich, a także prezentacje na temat podkarpackich projektów współfinansowanych z unijnych funduszy.

W programie także spotkania z zawodnikami rzeszowskiej drużyny żużlowej Marma – Hadykówka oraz Romkiem Baranem, Mistrzem Polski w samochodowych wyścigach górskich.

Konkurs dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich stanowi kolejną już edycję organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkursów grantowych dla podmiotów zainteresowanych informowaniem o Funduszach Europejskich w Polsce i promowaniem efektów ich wykorzystywania.

Konkurs został rozstrzygnięty w lipcu 2008 roku. Projekt Radia Via znalazł się 19 najlepszych, wśród 150 nadesłanych na konkurs. Oprócz festynu promującego fundusze europejskie, w ramach projektu Radio Via wyemitowało także 40 odcinków słuchowiska przybliżającego słuchaczom przedsięwzięcia zrealizowane na Podkarpaciu dzięki funduszom unijnym.

Więcej informacji:
Strona Radia VIA
Portal Funduszy Europejskich

(Redakcja Radia VIA)

SŁOWA KLUCZOWE