Informacje

Ponad pół tysiąca osób bawiło się w Jaśle w towarzystwie Radia VIA

Gwiazdą sobotniego wieczoru był Jan Wojdak i WAWELE. Fot. Damian Palar
Gwiazdą sobotniego wieczoru był Jan Wojdak i WAWELE.
Fot. Damian Palar

Konkursy dla milusińskich, malowanie twarzy, Radiowa Kuchnia z włodarzami Jasła i powiatu jasielskiego, a przede wszystkim koncert grupy Wawele – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na Jaślan.

Na scenie jasielskiego rynku mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki biesiadne w wykonaniu finalistki telewizyjnego programu „Szansa na sukces”, kowery największych polskich przebojów w wykonaniu Zespołu Magic, muzykę grecką zaprezentowaną przez Arisę Kori oraz utwory Gosi Kotwicy, rockowej wokalistki młodego pokolenia pochodzącej ze Stalowej Woli. W ramach programu dla dzieci na scenie wystąpili laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”, a do zabawy zachęcała zebranych „ciotka Edytka” wraz z towarzyszącymi jej szczudlarzami i bańkarzem. Gwiazdą wieczoru był Zespół Wawele.

Piknik Europejski z Radiem Via to nie tylko dobra zabawa, ale także garść informacji. Wokół jasielskiego rynku były ustawione stoiska informacyjne, dotyczące możliwości pozyskiwania środków unijnych, m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego czy PO Rozwój Polski Wschodniej. Na stoisku informacyjnym Radia Via można było obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą inwestycje zrealizowane na Podkarpaciu z funduszy europejskich oraz otrzymać materiały promocyjne dotyczące Narodowej Strategii Spójności.

Piknik w Jaśle zorganizowany został w ramach projektu „Kwitnąca prowincja – jak korzystamy z funduszy europejskich na Podkarpaciu” realizowanego przez Radio Via przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących funduszy europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

(Katolickie Radio VIA)

SŁOWA KLUCZOWE