Informacje

Przez dwa dni będziemy świętować imieniny miasta

Jedną z tegorocznych gwiazd Dni Jasła będzie Tatiana Okupnik, była wokalistka zespołu Blue Cafe. Fot. AKPA
Jedną z tegorocznych gwiazd Dni Jasła będzie Tatiana Okupnik, była wokalistka zespołu Blue Cafe.
Fot. AKPA

Tegoroczne Dni Jasła zaplanowano na pierwszy weekend wakacji (20-21 czerwca). Organizatorzy przygotowali z tej okazji wiele atrakcyjnych koncertów, podczas których wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Tatiana Okupnik, Kasia Kowalska, Pudelsi oraz Happysad.

W sobotę (20 czerwca) o godzinie 12:30 rozpocznie się już po raz piąty MUNDURIADA. W programie przygotowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło przewidziano: konkurencje sprawnościowe (hydronetką do celu, bieg żółwi, wspinanie po linie, przeciąganie liny, strzelanie z paintballa), pokaz wyszkolenia psów, pokaz technik interwencyjnych (policyjna grupa antyterrorystyczna), pokaz policyjnego robota pirotechnicznego, pokaz samochodu ratownictwa technicznego. Wystąpią drużyny zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Polski i Słowacji.

Popołudniowy blok koncertowy rozpocznie się koncertem zespołu TABU, grającego muzykę reggae ska (godzina 17). Potem na scenę wyjdą muzycy zespołu PUDELSI (godzina 19), a gwiazdą sobotniego wieczoru będzie była wokalistka Blue Cafe Tatiana Okupnik ze swoim zespołem (godzina 21). Po koncercie odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi jak zwykle DJ SANCHEZ (godzina 22:30).

W niedzielę od godziny 16 umilać nam czas będzie grający muzykę hiszpańską i latino zespół LOS BOMBEROS. Po muzykach na scenie wystąpi Kasia Kowalska (godzina 18), natomiast niedzielny wieczór będzie należał do zespołu HAPPYSAD (godzina 21).

Tegorocznej edycji Dni Jasła będzie towarzyszyć sporo dodatkowych atrakcji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie organizował na własnych kortach dwudniowy turniej tenisa ziemnego. Początek zawodów w sobotę od godziny 9. Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie Ośrodka, ulica Sikorskiego 15 oraz bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów.

Natomiast w niedzielę o godzinie 14 na terenie Ośrodka odbędzie się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Turnieju „Jasło 2009” w siatkówce. W zawodach weźmie udział dwanaście zespołów z: Polski, Chin, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii i Kazachstanu. Mecze odbywać się będą na hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Organizatorami Dni Jasła 2009 są: Jasielski Dom Kultury i Burmistrz Miasta Jasła, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym sponsorem imprezy jest GRUPA LOTOS S.A.

O gwiazdach Dni Jasła 2009:

TABU – www.tabu.band.pl
PUDELSI – www.pudelsi.art.pl
Tatiana Okupnik – www.tatianaokupnik.pl
Los Bomberos – www.losbomberos.pl
Kasia Kowalska – www.kasiakowalska.pl
HAPPYSAD – www.happysad.art.pl

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE