Informacje

Świętowali na kołaczyckich błoniach (foto)

Już po raz piąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach zorganizował Święto Szkoły. Kołaczyckie błonia wypełnili dzisiaj mieszkańcy okolicznych miejscowości, by razem z uczniami miejscowego liceum brać udział w zabawie do późnych godzin wieczornych.

Dzisiejsze święto rozpoczęło się od spotkania piłkarskiego nauczyciele kontra uczniowie. Mecz był bardzo zacięty. Na początku wygrywali uczniowie dwoma bramkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Następnie na boisko wkroczyli piłkarze Ostoi Kołaczyce i Burzy Rogi, by rozegrać spotkanie w krośnieńskiej lidze okręgowej.

Święto ma połączyć rodziców, nauczycieli i uczniów na wspólnej zabawie. Ma pokazać, że szkoła nie tylko bierze udział w zajęciach edukacyjnych, ale również ma szeroką gamę takiej oferty kulturalno-rozrywkowej i młodzież także potrafi się w miarę uczciwie bawić razem z rodzicami i nauczycielami. – mówi Antoni Salacha, dyrektor ZSP w Kołaczycach.

Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji. Były pokazy tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu uczniów szkoły, występy tancerzy ze Studia Tańca „Podkarpacie” Adama Berkowicza, pokazy hip-hopu w wykonaniu zespołu Street Elite z Jasła, występ zespołu rockowego XILOW, pokazy strażackich zaprzęgów konnych oraz pokaz z udziałem podnośnika hydraulicznego z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle.

W trakcie trwania imprezy odbywała się loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na doposażenie bazy edukacyjnej szkoły, który nie zawsze można kupić z budżetu przekazanego przez organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Przez pięć lat udało się zakupić przede wszystkim sprzęt elektroniczny, udało się wymienić w internacie szafki i tapczany oraz dokonywało się takich powiedzmy rozrzutności, jak wyjazd na Słowację dla zespołu tanecznego oraz inne takie nadzwyczajne sytuacje, które w szkole czasem się zdarzą, a nie ma na to pieniędzy w budżecie. – dodaje Antoni Salacha.

Po godzinie 20 rozpoczęła się zabawa ogrodowa zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sowinie. Przed publicznością wystąpił zespół CONTRA.

Głównymi sponsorami Święta Szkoły byli: Karpacka Spółka Gazownictwa, El-mech-plast Józef Jedziniak, Igmar S.J. Marek Ramut oraz F.H. ŻELBUD T. Wojdyła i P. Leśniak.

Patronat medialny sprawowała TVJ Telewizja Jasło oraz portal regionalny terazJaslo.pl.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE