Informacje

Tarnowiec: W niedzielę wybory wójta

Jedynym kandydatem w niedzielnych przedterminowych wyborach będzie 56-letni Bogusław Wójcik. Fot. Damian Palar
Jedynym kandydatem w niedzielnych przedterminowych wyborach będzie 56-letni Bogusław Wójcik.
Fot. Damian Palar

Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Tarnowca zadecydują, kto zostanie nowym gospodarzem gminy. Będą mieli łatwy wybór, ponieważ na liście kandydatów pojawi się tylko jedno nazwisko. Zanim jednak pójdą Państwo do lokali wyborczych, zapraszam do zapoznania się z naszą małą „ściągawką” wyborczą.

Wybory uzupełniające są związane z wygaśnięciem mandatu po śmierci wójta Krzysztofa Szajnickiego. O fotel zmarłego w marcu br. dotychczasowego gospodarza gminy będzie ubiegał się tylko jeden kandydat – Bogusław Wójcik. Tylko on zdążył zarejestrować w terminie swój komitet wyborczy. Jednak nie jest pewne, że to właśnie 56-letni sekretarz gminy i jej zarządca komisaryczny obejmie stanowisko wójta. Aby cieszyć się ze zwycięstwa, Wójcik będzie potrzebował więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. A jak pokazały ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego, z frekwencją w Tarnowcu może być ciężko. W minioną niedzielę do urn poszło tylko 14,45% uprawnionych do głosowania.

W przypadku, gdy kandydat nie otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, wyboru Wójta dokona Rada Gminy.

Gdzie i kiedy głosujemy?

Przedterminowe wybory potrwają od godziny 6 do 20. Mieszkańcy gminy będą mogli oddać swoje głosy w pięciu obwodowych komisjach wyborczych na terenie całej gminy. Granice obwodów przedstawiają się następująco: OKW nr 1 w Domu Ludowym w Tarnowcu (Tarnowiec, Wrocanka, Potakówka), OKW nr 2 w SP w Czeluśnicy (Czeluśnica, Gąsówka, Gliniczek), OKW nr 3 w SP w Gliniku Polskim (Glinik Polski, Umieszcz, Nowy Glinik), OKW nr 4 w SP w Łubnie Szlacheckim (Łubno Szlacheckie, Łubno Opace, Łajsce, Łubienko) oraz OKW nr 5 w SP w Tarnowcu (Brzezówka, Dobrucowa, Sądkowa, Roztoki).

Składy komisji wyborczych

Obwodowe komisje wyborcze ukonstytuowały się w następujących składach: OKW nr 1 (Przewodnicząca – Macek Teresa, zastępca przewodniczącej – Kosiba Anna, członkowie Owsiak Anna, Wiśniowska Elżbieta, Biernacka Magdalena), OKW nr 2 (Przewodnicząca – Stryszak Monika, zastępca przewodniczącej – Lawera Marcelina, członkowie Ochal Bożena, Śmietana Jolanta, Skiba Ewa), OKW nr 3 (Przewodniczący – Orzechowicz Paweł, zastępca przewodniczącego – Biernacka Bernadetta, członkowie Maziarska Klaudia, Rudy Jarosław, Ryżowicz Krystyna), OKW nr 4 (Przewodnicząca – Chochołek Marta, zastępca przewodniczącej – Biernacki Kazimierz, członkowie Kapała Anna, Słupek Aneta, Wasłowicz Weronika), OKW nr 5 (Przewodnicząca – Sochacka Ewa, zastępca przewodniczącej – Barańska Ewa, członkowie Biernacka Magdalena, Dubiel Helena, Koerner Jadwiga).

Jak głosować?

Wybierając się do lokali wyborczych musimy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości z naszym aktualnym zdjęciem (dowodu osobistego, paszportu albo prawa jazdy). Kiedy komisja sprawdzi nasze dane w rejestrze wyborców, otrzymamy kartę do głosowania, na której znajdzie się tylko jedno nazwisko kandydata. Aby nasz głos był ważny, w kratce obok nazwiska musimy umieścić znak „X”. Oddanie pustej karty wiąże się z unieważnieniem naszego głosu.

Uprawnionych do głosowania jest tu prawie 7300 pełnoletnich mieszkańców. O tym, czy będą oni zainteresowani losem swojej gminy, przekonamy się już w najbliższą niedzielę, po zamknięciu wszystkich lokali wyborczych.

Poczytaj również:
[11.05.2009] – „Tarnowiec: Tylko jeden kandydat na wójta”
[06.05.2009] – „Tarnowiec: Wybory już 14 czerwca”

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE