Sport | rekreacja | turystyka

W Jaśle zagości międzynarodowa siatkówka

W ubiegłym roku prym w turnieju wiodły zawodniczki z Jasła. Jak będzie tym razem? Fot. Damian Palar
W ubiegłym roku prym w turnieju wiodły zawodniczki z Jasła. Jak będzie tym razem?
Fot. Damian Palar

Już po raz dziesiąty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do Jasła na trzydniowy turniej (19-21 czerwca) przyjadą młode siatkarki aż z ośmiu państw. Mecze będą rozgrywane na hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Czackiego.

Swój udział w jasielskim turnieju zapowiedziały zespoły: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), S.C. 1983 Mutterstadt (Niemcy), EKO Gimnazjum Praha (Czechy), CNME Satu Mare (Rumunia), ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), KRS EKSTRIM Gorlice (Polska), ZŠ VLADIVOSTOCKÁ Praha (Czechy), KZ “GRACIA” Uralsk (Kazachstan), CSM Baia Mare (Rumunia) oraz gospodarze UKS MOSiR Jasło (Polska).

Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju z udziałem zaproszonych zespołów odbędzie się na jasielskim Rynku w piątek (19 czerwca) o godzinie 17. Po części oficjalnej w jasielskim magistracie władze miasta spotkają się z przedstawicielami przyjezdnych drużyn. Natomiast w niedzielę (21 czerwca) o godzinie 14 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się wręczenie nagród drużynowych i indywidualnych oraz podsumowanie turnieju przez organizatorów.

Mecze eliminacyjne w rozlosowanych grupach będą odbywać się od piątku do niedzieli na trzech boiskach. Hala sportowa Gimnazjum nr 1 będzie dostępna dla wszystkich kibiców, którzy będą chcieli dopingować młode siatkarki.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE