Informacje

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Prezes klubu Marcin Węgrzyn i bramkarz Patryk Orzechowicz czytają dzieciom fragment książki. Fot. MBP w Jaśle
Prezes klubu Marcin Węgrzyn i bramkarz Patryk Orzechowicz czytają dzieciom fragment książki.
Fot. MBP w Jaśle

W trakcie VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała na terenie stadionu Czarnych Jasło spotkanie dla uczniów z jasielskich szkól podstawowych.

Celem kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, którą już od ośmiu lat na terenie naszego miasta propaguje MBP w Jaśle, jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży. Niewątpliwie jednak dla prawidłowego rozwoju intelektualnego potrzebny jest równomierny rozwój fizyczny. Zgodnie z taką ideą, uczestniczący w spotkaniu uczniowie ze SP nr 1, 2 i 5 w Jaśle wysłuchali czytanego przez Prezesa JKS Czarni Jasło Marcina Węgrzyna i bramkarza Klubu Patryka Orzechowicza fragmentu książki „8 +2 i ciężarówka” autorstwa Anne Cath Vestly. Ponadto przeprowadzony został mecz na rzuty karne, w trakcie którego dzieci mogły zmierzyć się z bramkarzem Czarnych Jasło.

Prezes JKS Czarni Jasło Marcin Węgrzyn, opowiadając o kierowanym przez siebie klubie, zachęcał dzieci do zostania jego członkami, podkreślając, że ruch to najlepszy sposób na zdrowie i dobre samopoczucie. Po emocjonujących zmaganiach na stadionie wręczył dzieciom pamiątkowe proporczyki oraz przekazał do każdej szkoły piłki z autografami zespołu.

Marta Gąsiorowska | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE