Informacje

Warsztaty osób niepełnosprawnych „Poznajmy się”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymali podziękowania za udział w warsztatach. Fot. Damian Palar
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymali podziękowania za udział w warsztatach.
Fot. Damian Palar

W Parku Miejskim odbyły się dzisiaj drugie warsztaty plastyczno-techniczne, zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Uczestniczyły w nich dzieci na co dzień uczące się w tej placówce, ale nie tylko. Celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych i pobudzanie twórczej postawy wobec siebie i świata.

Zaproszone zostały również dzieci z innych jasielskich szkół. W tym roku gościli uczniowie ze: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. Nie zabrakło też przypadkowo przechodzących przez park dzieci wraz ze swoimi rodzicami, czy dziadkami. W różnych miejscach w parku dzieci przygotowywały prace plastyczne, np. statek piracki, domek baby jagi, łąka motyli, czy odnawianie starych sprzętów domowych.

Cel naszych warsztatów to integracja, pokazanie się na zewnątrz. Pokazanie, że dzieci niepełnosprawne intelektualnie, które się uczą w naszym ośrodku, w działaniach plastycznych mogą na równi z rówieśnikami funkcjonować. Spontanicznie powstała w tym roku na warsztatach piosenka, spontanicznie otrzymaliśmy anioła. To uczniowie SP nr 4 zostawili nam, żeby nas ten anioł strzegł. – opowiada Jolanta Jaracz, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Wicedyrektor placówki wyraziła również nadzieję, że tego typu warsztaty będą kontynuowane co roku. Dzisiejsza zabawa uczniów mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Jasła, Starostwo Powiatowe i SKOK im. Stefczyka Oddział w Jaśle. W prowadzeniu zabaw integracyjnych pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia „Radzę sobie” działającego przy SOSW w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE