Informacje

Wybieramy naszych przedstawicieli do Europy

W całym kraju wybieramy dzisiaj swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Przez pięć najbliższych lat nasz region w tej unijnej strukturze będzie reprezentowało dwóch przedstawicieli spośród 98 kandydujących. Lokale wyborcze będą czynne do godziny 22.

Wybierając się do głosowania, pamiętajmy o zabraniu ze sobą dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Po sprawdzeniu danych w spisie wyborców, otrzymamy dużą białą kartę do głosowania, na której zamieszczono dziesięć list komitetów wyborczych. Aby nasz głos był ważny, musimy w kratce przy nazwisku naszego kandydata postawić znak „X”. Głosowanie będzie nie ważne, gdy nie postawimy znaku przy żadnym z kandydacie lub postawimy więcej niż jeden znak na kilku listach komitetów wyborczych. Ważne, aby linie przecinały się w obrębie kwadratu.

Według danych z Państwowej Komisji Wyborczej, w samym Jaśle uprawnionych do głosowania jest 30 929 mieszkańców. Na terenie miasta utworzono 28 obwodów do głosowania. Trzy w Zespole Szkół nr 1 oraz po dwa w: Zespole Szkół Miejskich nr 3, Zespole Szkół nr 3, I Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 2, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Szkole Podstawowej nr 4, Zespole Szkół Miejskich nr 1 i po jednym w: Zespole Szkół Miejskich nr 4, Zespole Szkół Miejskich nr 2, Domu Ludowym w Krajowicach, Jasielskim Domu Kultury, Urzędzie Miasta, Zespole Szkół Miejskich nr 5, Szkole Podstawowej nr 10, Szkole Podstawowej nr 7, świetlicy ZPOW Pektowin, Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle.

Pierwsze sondażowe wyniki poznamy tuż po zamknięciu wszystkich lokali wyborczych, natomiast nazwiska naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim poznamy w poniedziałek.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE