Na drogach

Zjechał z drogi i przeleciał nad korytem rzeki

Tyle zostało z samochodu, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Fot. KPP w Jaśle
Tyle zostało z samochodu, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn.
Fot. KPP w Jaśle

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło w Pielgrzymce. Wczoraj w nocy daewoo lanos zjechał z drogi, przeleciał nad korytem rzeki, uderzył w jej brzeg i kilkakrotnie dachował. Dwóch młodych mężczyzn zostało rannych.

Dyżurny jasielskiej komendy o wypadku został powiadomiony około godz. 23.40. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący daewoo lanosem 22-latek, jechał od Nowego Żmigrodu w kierunku Gorlic. W Pielgrzymce na łuku drogi, tuż przed mostem, stracił panowanie nad pojazdem i staranował barierkę ochronną. Siłą rozpędu samochód przeleciał nad korytem rzeki, a jego tył uderzył w przeciwległy brzeg. Następne pojazd jeszcze kilkakrotnie dachował.

W wypadku ranne zostały dwie osoby. Kierujący lanosem 22-letni mieszkaniec Ogrodzieńca i podróżujący z nim 17-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Kierowca doznał wstrząśnienia mózgu i stłuczeń w okolicy lędźwiowej, pasażer wstrząśnienia mózgu i licznych ran głowy.

Policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady. Od uczestników wypadku pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Dębowcu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE