Kultura | rozrywka | edukacja

Znamy laureatów konkursu plastycznego „Jasielskie impresje”

Laureaci konkursu. Fot. MBP w Jaśle
Laureaci konkursu.
Fot. MBP w Jaśle

Możliwość podziwiania pięknego krajobrazu i niezwykłych okazów rodzimej flory i fauny nie musi oznaczać pokonywania przez nas dziesiątków kilometrów.

Wystarczy wybrać się do ogródka, lasu czy na łąkę, które znajdują się niedaleko naszych domów i uważnie popatrzeć. Jasło jest siedliskiem pięknych i cennych gatunków roślin i zwierząt, których na co dzień często nie zauważamy. Walory przyrodnicze naszego miasta dostrzegli i uwiecznili uczestnicy konkursu plastycznego „Jasielskie impresje”.

16 czerwca 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się uroczysty finał konkursu adresowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego miasta. – Konkurs miał na celu zachęcić młodych jaślan do poznawania przyrody, rozwijać w nich umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia” – wyjaśniła przewodnicząca jury konkursu – Dyrektor MBP w Jaśle Małgorzata Piekarska.

Na konkurs wpłynęło 122 zaskakujące i ciekawe prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. Staraliśmy się wybrać te, które były zgodne z celami konkursu, zawierały wartości poznawcze i jednocześnie posiadały duże walory artystyczne. Mile zaskoczyła nas Wasza duża pomysłowość, oryginalność i sposób patrzenia na świat. – dodała Magdalena Chart, członek jury.

Z pośród 122 prac nadesłanych na konkurs jury (w składzie: Małgorzata Piekarska – Dyrektor MBP w Jaśle, Halina Łopatkiewicz – Kierownik Działu Udostępniania, Magdalena Chart – Kierownik Filii nr 1 MBP w Jaśle) wyróżniło i nagrodziło 15 najlepszych:

W grupie dzieci przedszkolnych:
Wyróżnienie – Karol Żyra, Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle,

W grupie uczniów szkół podstawowych:
I miejsce – Karolina Zajdel, kl. 6 SP nr 2 w Jaśle, Park miejski
II miejsce ex eaquo:
Magdalena Tomkiewicz, kl. 5 SP nr 1 w Jaśle, Zaczarowane drzewa w parku w Jaśle
Anna Sorys, kl. 5 SP nr 2 w Jaśle, Diabli Kamień w Magurskim Parku Narodowym
III miejsce ex eaquo:
Dominika Żółtek, kl. 6 SP nr 4w Jaśle, Łąka za miastem
Eliza Banaś, kl. 5 SP nr 2 w Jaśle, Kościół Fara nocą
Wyróżnienie – Laura Zbylut, kl. 3 SP nr 4 w Jaśle, Jasielskie krajobrazy

W grupie uczniów szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Magdalena Szaro, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Widok na Liwocz
II miejsce ex eaquo:
Karolina Gryboś, kl. 1 Gimnazjum nr 2 w Jaśle,Kościół Sióstr Wizytek na Górze Klasztornej
Daria Jabłońska, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Fontanna w parku
III miejsce – ex eaquo:
Marta Skrzyszowska, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Leśny strumień
Natalia Madej, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Kapliczka
Wyróżnienie – Justyna Przewoźnik, kl. 2 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Widok na Liwocz
Wyróżnienie – Karolina Świątkowska, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Fara
Wyróżnienie – Klaudia Mastej, kl. 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Wiejska chata

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy wykonane na czerpanym papierze oraz nagrody ufundowane przez Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miasta Jasła.

W czasie finału wystąpił teatrzyk „Jeżowy kolec” ze Szkoły Podstawowej nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle, który zaprezentował bajkę „Kim naprawdę jest Kopciuszek”.

Z nagrodzonymi pracami można zapoznać się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Wystawa „Jasielskie impresje” będzie czynna do 31 sierpnia 2009 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.

Marta Gąsiorowska | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE