Kultura | rozrywka | edukacja

Grupa Lao Che i Powstanie Warszawskie (zapowiedź)

Z okazji 65 rocznicy Powstania Warszawskiego, 31 lipca o godz. 19.00 MDK Jasło zaprasza na projekcję Video koncertu grupy Lao Che poświęconemu wydarzeniom tamtych dni.

Lao Che to polski crossoverowy zespół muzyczny. DVD 'Powstanie Warszawskie’ to płyta, na której znajdują się dwa koncerty. Pierwszy z nich został zarejestrowany w czerwcu 2005 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego przez TVP, drugi zaś to koncert z warszawskiej Proximy z 19 marca 2006 roku.

Powstanie Warszawskie to zjawisko tak bardzo osobliwe, że trudno przypisać mu jakiekolwiek analogie. Dla nas – bez względu na różnorodne kontrowersje, które ten temat powoduje – jest to okres historyczny przede wszystkim przesycony romantyzmem. Postanowiliśmy napisać płytę o owym czasie, czasie prób człowieczego morale. Bestialstwo kontra uniesienie młodzieńczej odwagi, przyjaźni, współistnienia w warunkach tak dalece ekstremalnych, że niemożliwych do pełnego odczucia przez nas – ludzi teraźniejszości. Jedyne co możemy to iść drogą wyobraźni. – zauważają członkowie zespołu.

Powstanie Warszawskie to płyta-słuchowisko złożona z 10 kompozycji, których najważniejszym zadaniem jest pokazanie poprzez dźwięki owego świata. Układ płyty oraz aranżacje utworów odpowiadają realiom historycznym.

Serdecznie zapraszamy
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
31 lipca 2009 r. godz. 19.00
WSTĘP WOLNY

(MDK)

SŁOWA KLUCZOWE