Informacje

Henryk Motkowicz członkiem Zarządu Powiatu

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Powiatu Jasielskiego uzupełniono skład Zarządu Powiatu. Nowym nieetatowym członkiem Zarządu został wybrany Henryk Motkowicz. Zastąpi na tym stanowisku radnego Stanisława Żygłowicza, który zrezygnował z pełnienia funkcji.

Henryk Motkowicz, nowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Henryk Motkowicz, nowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.
Fot. Damian Palar

W tajnym głosowaniu piętnastu radnych opowiedziało się za kandydaturą radnego Motkowicza, sześciu radnych wstrzymało się od głosu, natomiast jeden głos był nieważny. Po wyborze nowy członek Zarządu podziękował całej radzie za dotychczasową współpracę podkreślając, że zawsze leżało mu na sercu dobro powiatu i tak pozostanie w jego pracy w zarządzie.

Jest to wyzwanie. Cieszę się, że dzisiaj ten wybór nastąpił. Jest to mobilizacja do dalszego działania. Zarząd Powiatu jest ciałem wykonawczym. To jest ciało, które odpowiada za wszystko, za najważniejsze inwestycje, za czynności, które są podejmowane w powiecie. – powiedział Henryk Motkowicz.

Starosta jasielski cieszy się, że wybór Henryka Motkowicza będzie dużym wzmocnieniem Zarządu Powiatu na płaszczyźnie inwestycyjnej.

Piętnastu członków Rady głosowało za poparciem. Jest to więcej niż koalicja, więc również te głosy spoza koalicji wsparły pana radnego. Uważam, że jest to duże wzmocnienie dla Zarządu. Jest to człowiek, który merytorycznie zajmuje się różnego rodzaju inwestycjami, posiada odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Na pewno będzie to mocny punkt Zarządu. – cieszy się Adam Kmiecik.

Jako nieetatowy członek nie będzie miał przydzielonych szczególnych zadań, natomiast będzie brał czynny udział w realizacji wszystkich zadań. Objęcie stanowiska będzie wiązało się dla Motkowicza zwiększonymi obowiązkami. Za udział w pracach Zarządu może również liczyć na dodatkową dietę w wysokości około ośmiuset złotych miesięcznie.

Zarząd spotyka się kilkakrotnie w miesiącu i podejmuje wszystkiego rodzaju uchwały. Także to jest ciało, które ma dużo obowiązków na sobie. Na pewno współpraca będzie z mojej strony na plus. Nie boję się trudnych decyzji, nie boję się też spraw inwestycyjnych. – dodaje Henryk Motkowicz.

Henryk Motkowicz (l. 48) żonaty, ma trzy córki. Z wykształcenia jest budowlańcem i inżynierem inżynierii środowiska. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Jasło, gdzie zajmuje się większością inwestycji realizowanych na terenie działania gminy. W Radzie Powiatu Jasielskiego zasiada pierwszą kadencję. Był członkiem Komisji Rewizyjnej.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE