Sport | rekreacja | turystyka

Krótkie wakacje piłkarzy Czarnych Jasło

Zawodnicy Czarnych Jasło wracają już z krótkiego odpoczynku po ubiegłym sezonie piłkarskim. Od najbliższego poniedziałku (6 lipca) wznawiają okres przygotowawczy przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywek. Liga startuje ponownie na początku sierpnia.

W poniedziałek na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 odbędzie się spotkanie organizacyjne zespołu seniorów połączone z pierwszym treningiem. Dwa dni później piłkarze rozegrają towarzyskie spotkanie z drugoligowym zespołem Kolejarz Stróże. 10 lipca podopieczni trenera Jerzego Daniły wyjadą na tygodniowy obóz do Rzepedzi. Tam planowane są dwa spotkania sparingowe. W pierwszym piłkarze będą mieli okazję spotkać się ze swoim niedawnym rywalem z czwartoligowych boisk – Stalą Sanok. Natomiast drugi przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Po powrocie z obozu szkoleniowego planowane są również sparingi m.in. z Unią Tarnów (III liga) i Wisłokiem Wiśniowa (V liga). W sumie piłkarze Czarnych Jasło mają rozegrać osiem spotkań kontrolnych, w większości których naszymi rywalami będą piłkarze z wyższych klas rozgrywkowych.

Przygotowania do nadchodzącego sezonu ligowego zawodnicy Czarnych zakończą na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek.

Natomiast w jakiej klasie występować będzie nasz klub jeszcze nie wiadomo. Oficjalnie piłkarze będą kopać piłkę na boiskach ligi okręgowej, jednak klub czeka na decyzję Komisji Odwoławczej przy PZPN w Rzeszowie, która ma rozpatrzyć wniosek o przyznanie walkowera dla Czarnych Jasło za ostatnie spotkanie ligowe z Kolbuszowianką Kolbuszowa. Przyznanie punktów wiązałoby się z pozostaniem naszego zespołu w czwartej lidze podkarpackiej.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE