Kultura | rozrywka | edukacja

Mateusz Mijal z Jasła zaśpiewa w Sopocie !

Mateusz Mijal i CHŁOPACY. Fot. archiwum zespołu
Mateusz Mijal i "CHŁOPACY".
Fot. archiwum zespołu

W dniach 7 – 9 sierpnia odbędzie się jeden z największych i najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce – SOPOT Hit Festiwal 2009. Pierwszego dnia festiwalu na scenie Opery Leśnej wśród 15 – stu polskich wykonawców wystąpi Jaślanin – Mateusz Mijal z zespołem „Chłopacy”, a utwór „Wiara”, który zaprezentują będzie walczył o tytuł „Polskiego Hitu Lata 2009”.

Mateusz to wokalista młodego pokolenia krakowskiej sceny muzycznej. Urodził się 18.03.1985r. w Jaśle. Tutaj ukończył szkołę podstawową oraz gimnazjum. Na jasielskiej scenie zdobywał też pierwsze sukcesy muzyczne, od najmłodszych lat biorąc udział w konkursach i festiwalach. Następnie przeniósł się do Krakowa, gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie trąbki. Umiejętności te zaowocowały m.in. stałą współpracą koncertową i studyjną z sekcją dętą zespołu Ich Troje w latach 2004-2006. Jako wokalista przez jakiś czas był związany z krakowską formacją Skangur. Następnie koncertował również z zespołem Dukat. Z tych czasów fanom najbardziej zapadła w pamięć piosenka „Góraleczka”.

Po rozstaniu z poprzednim zespołem Mateusz postanowił powołać do życia nową formację i tak w styczniu 2008 roku powstał zespół „Chłopacy”. Wraz z Mateuszem w skład zespołu tworzą: perkusista Maciej „BenBen” Pichliński, na gitarach grają Piotr Franczak i Piotr Czerwiński, na gitarze basowej Wojciech „Guma” Gulis, na klawiszach – Adam Drzewiecki, który zajmuje się również loopami i programingiem. Mimo niewielkiego stażu, zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Zagrali oni bowiem mnóstwo koncertów w całej Polsce, z każdym ciesząc się coraz większym uznaniem publiczności. Wielkim hitem okazała się również „Góraleczka” – piosenka autorstwa Mateusza, która przez 100 dni znajdowała się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Bielsko.

Pod koniec czerwca do stacji radiowych trafił pierwszy singiel zespołu zatytułowany „Wiara”. Z tą piosenką Chłopacy zakwalifikowali się na tegoroczny „Sopot Hit Festiwal”, organizowany przez telewizyjną Dwójkę i Radio Eska. 7-go sierpnia na deskach Opery Leśnej walczyć będą o statuetkę „Polskiego Hitu Lata 2009”. Nagrodą dla artysty będzie statuetka oraz 40 000 zł. Jedynym jurorem konkursu będzie publiczność, która w sms-owym głosowaniu wytypuje zwycięskiego wykonawcę. Każdy kto wyśle SMS w głosowaniu będzie miał szanse na wygranie 20 000 zł. SMS- y można wysyłać już od 30 czerwca. Konkursowe piosenki można usłyszeć na antenie Radio Eska, a ich teledysk zobaczyć w TVP2.

Aby zagłosować na piosenkę
„Wiara” zespołu „Chłopacy”
wyślij SMS o treści 6 pod numer 7350.
Mateuszowi wraz z zespołem życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE