Informacje

Od dzisiaj ruszają szkolne schroniska młodzieżowe

Od 1 lipca br. zaczęły działalność na terenie Powiatu Jasielskiego trzy Szkolne Schroniska Młodzieżowe w Jaśle, Nowym Żmigrodzie oraz Foluszu, które łącznie oferują 100 miejsc noclegowych. Schroniska te czynne są przez okres wakacyjny do 31 sierpnia br. oferując turystom noclegi w atrakcyjnych cenach już od 12 zł za dobę – w zależności od pokoju, uwzględniają również system zniżek obowiązujący w tego typu obiekcie. Schroniska te prowadzone są przez Powiat Jasielski.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe – Bursa Międzyszkolna
ul. Szkolna 21a, 38-200 Jasło
tel. 013 4481007, www.bursamiedzyszkolna.neostrada.pl

Szkolne Schronisko Młodzieżowe działa w okresie od 1.07 – 31.08.2009 r. w budynku Bursy Międzyszkolnej w Jaśle przy ul. Szkolnej 21 b, która obecnie oferuje 50 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są w 2 i 3 – osobowych pokojach, w każdym z nich znajduje się szafa ubraniowa, regały na książki, szafki nocne przy każdym łóżku oraz stolik i krzesełka. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. Można również korzystać z pralni, suszarni oraz z pomieszczenia kuchennego da samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku znajduje się również świetlica, na której do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest przy ulicy Szkolnej, 15 minut drogi od centrum miasta, 20 minut od dworca PKS i PKP w miejscu spokojnym, dobrze nasłonecznionym, gdzie wokół jest dużo zieleni i miejsc spacerowych. Panują tu, więc dogodne warunki do wypoczynku. W pobliżu znajdują się restauracje i kawiarnie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który dysponuje otwartym basenem, krytą pływalnią, kortami tenisowymi, boiskiem wielofunkcyjnym oraz siłownią. Obok budynku miejsca parkingowe.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe (Internat Zespołu Szkół)
ul. Mickiewicza 18
38-230 Nowy Żmigród
Tel. 013 4415625, 784415481, www.zsnz.vot.pl

Szkolne Schronisko Młodzieżowe działa w okresie od 1.07 – 31.08.2009 r. w budynku Internatu Szkolnego, które obecnie oferuje 25 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są w 1, 4, 5 – osobowych pokojach, w każdym z nich znajduje się szafa ubraniowa, szafki nocne oraz stolik i krzesełka. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. Można korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków, wraz z lodówka . W korytarzu do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest w samym centrum Nowego Żmigrodu 200 metrów od Rynku oraz przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję boisko do gier zespołowych, miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W pobliżu znajdują się restauracja, kawiarnia, pizzeria oraz sklepy. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Dukli, Gorlic oraz Jasła. W pobliży schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych, które prowadzą po najatrakcyjniejszych terenach Powiatu Jasielskiego.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Foluszu (Szkoła Podstawowa)
Folusz 53
38-222 Cieklin
tel. 013 4413107

Szkolne Schronisko Młodzieżowe działa w okresie od 1.07 – 31.08.2009 r. w budynku szkoły Podstawowej, które obecnie oferuje 25 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są pokojach wieloosobowych przygotowanych w salach lekcyjnych. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznic i umywalki. Można również korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku znajduje się również świetlica, na której do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest w centrum miejscowości około 300 metrów od przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W miejscowości Folusz znajduje się smażalnia ryb, kawiarnia, oraz sklep. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Nowego Żmigrodu, Gorlic oraz Jasła. W pobliży schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych, które prowadzą po najatrakcyjniejszych terenach Powiatu Jasielskiego.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE