Na drogach

Próbował wręczyć łapówkę policjantom

Jasielscy policjanci poruszali się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Fot. Damian Palar
Jasielscy policjanci poruszali się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.
Fot. Damian Palar

Jasielscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który jadąc złamał wiele przepisów drogowych. Jak się okazało, miał nieaktualne prawo jazdy. Składając wyjaśnienia w komendzie usiłował wręczyć policjantom łapówkę.

Wczoraj około godz. 13 na jednej z ulic w Jaśle nieoznakowany policyjny radiowóz wyprzedził kierowca opla. Ponieważ opel jechał bardzo szybko, wyprzedzał inne pojazdy na łuku drogi, przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, policjanci pojechali za nim. Kierowca astry, który wyprzedzał na trzeciego i nie stosował się do znaków drogowych, został zatrzymany w miejscowości Glinik Nowy. W czasie legitymowania okazało się, że ma nieaktualne prawo jazdy. Mężczyzna proponował policjantom łapówkę. Został wezwany do komendy w Jaśle w celu złożenia wyjaśnień.

W komendzie zaoferował policjantom 400 złotych łapówki w zamian za niewypisywanie mandatu i zapomnienie o sprawie. Po chwili mężczyzna wyjął z portfela cztery banknoty po 100 zł i położył na biurku. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za wykroczenia na drodze i usiłowanie przekupstwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Jaśle.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE