Informacje

Radni będą mieli wakacje

Fot. Damian Palar / archiwum
Fot. Damian Palar / archiwum

W przyszłym tygodniu radni miejscy i powiatowi będą obradować na ostatnich przed wakacjami sesjach rad. Nie zabraknie dyskusji nad ważnymi dla naszego regionu uchwałami.

W poniedziałek (27 lipca) w Urzędzie Miasta odbędzie się XLVIII Sesja Rady Miejskiej Jasła. W planie obrad przewidziane jest podjęcie siedmiu uchwał dotyczących m.in. apelu Rady dotyczącego inwestycji polegającej na modernizacji linii kolejowej Rzeszów – Jasło – Zagórz, zmian budżetowych na 2009 rok, zabezpieczenia wydatkowania środków stanowiących dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa powiązań komunikacyjnych obszarów gospodarczych i przemysłowych Miasta Jasła” oraz nadania imienia Gimnazjum nr 4 w Jaśle.

W wolnych wnioskach przewidziana jest debata radnych nad pomysłem utworzenia w mieście pierwszej na Podkarpaciu spopielarni zwłok, która miałaby powstać obok cmentarza przy ulicy Mickiewicza. Budową kompleksu zakładu pogrzebowego zainteresowany jest prywatny inwestor z Jasła.

Dzień później na posiedzeniu XXXV Sesji spotkają się radni powiatowi. Wśród planowanych uchwał m.in. decyzja o udzieleniu pomocy finansowej na rzecz Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego z przeznaczeniem na remonty infrastruktury drogowej oraz dla Samorządu Województwa Podkarpackiego z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy – atrakcją turystyczną regionu”. Radni wybiorą spośród siebie nowego Członka Zarządu Powiatu, który zastąpi na tym stanowisku radnego Stanisława Żygłowicza. Ostatnia sesja przed wakacjami rady zakończą wnioski i zapytania radnych oraz sprawy różne.

Następne posiedzenia rad dopiero za miesiąc.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE