Na drogach

Rowerzyści pod kołami samochodów

Wypadek na ulicy Kościuszki w Jaśle. Fot. Damian Palar
Wypadek na ulicy Kościuszki w Jaśle.
Fot. Damian Palar

W ciągu minionej doby na drogach miasta Jasła doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach poszkodowani trafili na leczenie do szpitala.

Starszy mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala po tym, jak w jego rower uderzył samochód osobowy. Do wypadku doszło dzisiaj rano w centrum miasta. W chwili zdarzenia padał deszcz, przez co kierowca „osobówki” mógł nie zauważyć nadjeżdżającego z przeciwka rowerzysty.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Placem Żwirki i Wigury. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Fiat Uno jechał w kierunku centrum miasta. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście i doprowadził do zderzenia bocznego. W wyniku uderzenia, starszy mężczyzna upadł na jezdnię, doznając ogólnych potłuczeń ciała.

Rowerzystę przewieziono karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. W chwili obecnej pozostał na obserwacji w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

8-latek pod kołami samochodu

Wczoraj popołudniu omal nie doszło do tragedii w Kowalowach. 8-letni chłopczyk wyjechał na rowerze z podporządkowanej drogi wprost pod koła osobowego Fiata Uno. W wyniku wypadku mały rowerzysta doznał poważnego urazu głowy i został zabrany karetką do szpitala. Kierowca samochodu osobowego, 24-letni mieszkaniec gminy Jasło, był trzeźwy.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE