Informacje

Tarnowiec: Monitoring zapewni bezpieczeństwo dzieciom

Wandale wielokrotnie niszczyli budynek szkoły w Tarnowcu. Fot. arch. UG w Tarnowcu
Wandale wielokrotnie niszczyli budynek szkoły w Tarnowcu.
Fot. arch. UG w Tarnowcu

Gmina Tarnowiec uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa na zakup monitoringu wizyjnego do Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu. Od września br. dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do tej placówki będzie znacznie bezpieczniejsza. Monitoring w znacznym stopniu pomoże też przeciwdziałać aktom wandalizmu, które miały tu już wielokrotnie miejsce.

W skład Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu wchodzą: szkoła podstawowa, szkoła filialna i gimnazjum. Budynki dydaktyczne położone są w rozległym parku otaczającym szkołę. Pomimo, że teren ogrodzony jest siatką, wieczorami gromadzi się tu miejscowa młodzież, która spożywa alkohol i dopuszcza się aktów wandalizmu. W budynkach szkolnych kilkanaście razy wybijane były szyby, uszkodzone zostały ramy okien, zniszczone parapety, rynny, podpalony budynek gospodarczy, zniszczona kostka brukowa, zniszczone zamki do drzwi wejściowych szkoły. Nie pomogło nawet zainstalowanie jednej kamery zewnętrznej.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu sytuacja ta od najbliższego roku szkolnego ma się poprawić. Gmina Tarnowiec otrzymała z rządowego programu wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach dotację w wysokości 9 212,22 złotych. Dziesięć procent kosztów zadania pokryje sama gmina.

W skład zestawu monitoringu wizyjnego wchodzą: dwie kamery zewnętrzne, jedna wewnętrzna, dysk twardy, rejestrator, monitor oraz wyposażenie towarzyszące.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE