Informacje

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej Jareniówka – Jabłonica

W związku z przebudową drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica, od 23 lipca do 14 sierpnia w godzinach 8:00 do 19:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, polegająca na zamknięciu dla ruchu kołowego prawie sześciokilometrowego odcinka drogi pomiędzy obiema miejscowościami. Zakaz ruchu nie będzie obowiązywał w dni deszczowe oraz niedziele.

Proponowany objazd w kierunku Jabłonicy: drogą powiatową Nr 1833R Lipnica Górna – Wróblowa do drogi powiatowej Nr 1860R Trzcinica – Jareniówka lub drogą krajową Nr 28 Zator – Medyka w kierunku Skołyszyna i następnie drogą powiatową Nr 1830R Lipnica Górna – Lisów – Skołyszyn. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t będą mogły korzystać z objazdów drogami gminnymi.

Prosimy mieszkańców oraz pozostałych użytkowników drogi o wyrozumiałość i dostosowanie się do harmonogramu prowadzonych prac i przepraszamy za wynikające z tego utrudnienia. – informuje Wojciech Piękoś, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych jasielskiego starostwa.

Roboty drogowe wykonuje firma EUROVIA Polska S.A. z Ropczyc. Dzięki tej inwestycji, jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltową, łącznie z umocnieniem. Wykonane zostaną nowe przepusty i rowy melioracyjne oraz dojazdy do poszczególnych posesji. Przede wszystkim wpłynie to na komfort jazdy.

Przewidywany termin zakończenia tych prac to październik br. Jednak w starostwie powiatowym liczą, że uda się skrócić termin oczekiwania kierowców na nową drogę.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE