Informacje

XXII Saletyńskie Spotkanie Młodych (dzień 5 i 6)

DZIEŃ 5 – piątek 3 lipca

Piąty dzień naszego spotkania był czasem refleksji nad problemami, ale i radościami młodych ludzi. Przez cały czas towarzyszył nam ks. Piotr Pawlukiewicz, który najpierw poprowadził poranną konferencję, a następnie wygłosił homilię na Mszy św. O tym jak dużym zainteresowaniem cieszą się tematy poruszane przez ks. Piotra świadczyły bardzo liczne pytania zadawane przez prawie dwie godziny podczas popołudniowego tzw. „Katechizmu poręcznego” w plenerze. Odpowiedzi wymagały sod naszego gościa sporo wysiłku, ponieważ zakres zadawanych pytań był bardzo szeroki.

Niecodzienna była również Eucharystia celebrowana przez 45 kapłanów, podczas której podkreślono międzynarodowy charakter spotkania: oprawą liturgiczną zajęła się grupa ze Słowacji, odczytano Ewangelię oraz Modlitwę Powszechną w sześciu językach.

Wieczór należał do zespołu Trzecia Godzina Dnia. Podczas dwugodzinnego koncertu można było usłyszeć świadectwo jednego z wokalistów oraz wiele znanych utworów tej grupy.

Przed odjazdem na noclegi poznaliśmy ostatnią cyfrę PIN-u: miłość.

DZIEŃ 6 – sobota 4 lipca

Sobota to ostatni dzień spotkania młodych. Rozpoczął się tradycyjnie modlitwą poranną Kościoła, czyli Jutrznią. Następnie po ostatnim wspólnym śniadaniu spotkaliśmy się przy Stole Eucharystii, aby w klimacie modlitwy powierzyć naszą dalszą drogę Chrystusowi. Po Mszy św. przyszedł czas na świadectwa uczestników, którzy nie bali się mówić o tym co zmieniło się w ich życiu na naszym spotkaniu oraz w jaki sposób doświadczyli tutaj Bożej obecności.

XXII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zakończyło się w godzinach popołudniowych. Jak głosi podtytuł naszej imprezy, były to dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości.

Relacja wideo z XXII Saletyńskiego Spotkania Młodych na stronie: www.spotkania.saletyni.pl.

(Biuro Prasowe MSSM)

SŁOWA KLUCZOWE