Sport | rekreacja | turystyka

Bracia Chochołkowie bezkonkurencyjni w zlocie 4×4

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego zdominowali wszystkie trzy miejsca na podium w VIII Zlocie Samochodów Terenowych 4×4. W miniony weekend 25 załóg (kierowca plus pilot) z Polski południowo-wschodniej rywalizowało na trudnym terenie w Załężu i Woli Dębowieckiej koło Jasła.

W pierwszym dniu Zlotu zawodnicy zmagali się w dwóch próbach sprawnościowych w Załężu (gmina Osiek Jasielski) oraz jednej próbie sprawnościowej na torze w Woli Dębowieckiej (gmina Dębowiec). Natomiast w drugim dniu do przejechania była tylko jedna próba, ale nieco zmodyfikowanej trasie niż wcześniejsza. Niedzielna rywalizacja o pryzmat w rajdach samochodów terenowych była jeszcze trudniejsza, ze względu na ciągłe opady deszczu. Ze względów technicznych trzy załogi nie ukończyły Zlotu.

Jest to ucywilizowanie sportów samochodów terenowych, aby nie wjeżdżali po lasach, nie niszczyli dróg. Mamy wydzielone tereny, mamy przygotowany tor pod okiem sędziów. Niech ci ludzie uprawiają ten ekstremalny sport. Wszystko jest niebezpieczne w życiu, ale trzeba podejmować wrażenia. Można wszystko wykonywać pod zabezpieczeniem. – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli bracia: Waldemar Chochołek (kierowca) i Marek Chochołek (pilot), na drugim miejscu znaleźli się: Bogusław Muszański (kierowca) i Kamil Muszański (pilot), natomiast trzecie miejsce przypadło… również braciom Chochołkom, gdzie tym razem kierowcą był Marek, a pilotem Waldemar. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc są reprezentantami Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Sekcja „TRAPER”. Klub zdobył również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na podium znalazły się również zespoły: Suzuki 4×4 i Rzeszów 4×4.

Podsumowaniem Zlotu był Piknik Rodzinny w Woli Dębowieckiej, który poprowadził aktor filmowy i teatralny Stanisław Jaskółka (m.in. znany jako Zenek Walencik z serialu „Plebania”. Podczas uroczystości wręczono puchary i medale dla najlepszych załóg. Licencje sędziowskie otrzymali również dwaj członkowie JKMiRD: Bogusław Muszański i Wojciech Tomkiewicz. Natomiast prezesa OSP w Załężu Stanisława Witusika odznaczono medalem Polskiego Związku Motorowego, za pomoc przy organizowaniu i zabezpieczaniu imprez motoryzacyjnych przez druhów ochotników.

Sponsorami VIII Zlotu Samochodów Terenowych byli: Firma „Piaski, żwiry, klińce” Bogusław Muszański, Zakład Instalacyjny „Wod. Kan. Gaz. i C.O.” Jan Krzyżak, firma „TRANS-WIERT” Jasło, ZTS „Gamrat” S.A. Jasło, firma „Aleks” Aleksander Czerwiński, firma „Kitec” Aleksander Czerwiński, „Fiat Auto Service” Krosno, firma „ELEKT” Jasło, firma „Wulkan Serwis” Nowy Żmigród, firma „Alima” Jasło, Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Jasło, firma „Faber” Umieszcz, Zakład Produkcyjno-Usługowy Urządzeń Sanitarnych i Gazowych „Promont” Szebnie, firma „A.H. Ravioli” Janusz Żołna, firma „Jasmot” Jasło.

Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal regionalny terazJaslo.pl. Szczegółowe informacje o Zlocie oraz dokładne wyniki na stronie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego: www.jkmird.pl.

Zobacz również:
Podsumowanie i galeria zdjęć terazJaslo.pl z pierwszego dnia Zlotu

(dapa)

Back to top button