Na drogach

Ciągnik rolniczy przygniótł kierowcę

ŁAJSCE. 28-letni kierowca ciągnika rolniczego doznał ogólnych potłuczeń ciała po tym, jak jego pojazd przewrócił się na nierówności i przygniótł mężczyznę. Na szczęście życiu poszkodowanego nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Do wypadku doszło dzisiaj rano w miejscowości Łajsce (gmina Tarnowiec).

Mężczyźnie prowadzącemu ciągnik rolniczy marki Władimirica polną drogą pod górkę, prawdopodobnie wyskoczył bieg. Pojazd spadł w trzymetrową nierówność terenu i przygniótł prowadzącego go kierowcę. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle oraz karetka Pogotowia Ratunkowego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że osoba poszkodowana znajduje się już w karetce Pogotowia Ratunkowego. Ta osoba wypadła z ciągnika, na szczęście nie była przytłuczona tym ciągnikiem. Pojazd został wyciągnięty z tej nierówności terenu przy użyciu dwóch innych ciągników i zabezpieczony na miejscu zdarzenia. – relacjonuje mł. bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy KP PSP w Jaśle.

Poszkodowany trafił do jasielskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w momencie wypadku był trzeźwy.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE