Sport | rekreacja | turystyka

Czarni Jasło kompletują zespół przed nowym sezonem

Drużyna Czarnych Jasło wykorzystuje wakacyjną przerwę na rozgrywanie spotkań towarzyskich, ale również na pozyskiwanie nowych zawodników, którzy od nowego sezonu będą bronili czarno-białych barw naszego zespołu. Szykują się nam dwa wielkie powroty. Do ekipy trenera Jerzego Daniły dołączą także nowe twarze, znane z występów na czwartoligowych podkarpackich boiskach.

Od nowego sezonu piłkarskiego, który rusza już w przyszły weekend, bramki Czarnych będzie bronił znany już kibicom w Jaśle Sławomir Kwiek. Po piłkarskiej przygodzie ze Strzelcem Frysztak wraca do naszego zespołu Łukasz Pytlowany. Poza tym do ekipy dołączą: Tomasz Warzocha (Pogoń Leżajsk) oraz wicelider klasyfikacji strzelców ubiegłego sezonu IV ligi podkarpackiej Robert Szalony (Kolbuszowianka Kolbuszowa).

Natomiast od przyszłego sezonu w biało-czarnych barwach nie zagrają: Stanisław Sypień (przenosi się do OKS Sobniów Jasło), Łukasz Gryboś, Jerzy Chrząszcz (obaj po półrocznym wypożyczeniu definitywnie pozostają w Zamczysku Mrukowa), Sławomir Sienicki i Grzegorz Przepióra (Strzelec Frysztak). Klub podziękował również za grę także dwóm słowackim zawodnikom, którzy szukają sobie nowych pracodawców. Nadal nie wiadomo, czy w zespole pozostaną Michał Stachaczyński i Oktawian Flis.

W dwóch meczach sparingowych (z Wolanią Wola Rzędzińska i Unią Tarnów) testowany był zawodnik Wisłoki Dębica Mirosław Kalita. Strzelił dla naszego zespołu jedną bramkę, ale ostatecznie od nowego sezonu będzie grał w zespole Unii Tarnów.

Pierwszy mecz Czarnych Jasło po spadku do krośnieńskiej ligi okręgowej już w najbliższy weekend (8-9 sierpnia). Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Bieszczady Ustrzyki Dolne, z którymi Czarni w ubiegłym sezonie przegrali finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Terminarz spotkań (runda jesienna):
Kolejka 1 (8-9 sierpnia): Czarni Jasło-Bieszczady Ustrzyki Dolne
Kolejka 2 (15-16 sierpnia): Czarni Jasło-Kotwica Korczyna
Kolejka 3 (22-23 sierpnia): Czarni Jasło-Górnik Strachocina
Kolejka 4 (29-30 sierpnia): Czarni Jasło-Sanovia Lesko
Kolejka 5 (5-6 września): Czarni Jasło-Piast Miejsce Piastowe
Kolejka 6 (12-13 września): Czarni Jasło-Orzeł Pustyny
Kolejka 7 (19-20 września): Czarni Jasło-Wisłoka Nowy Żmigród
Kolejka 8 (26-27 września): Czarni Jasło-LKS Skołyszyn
Kolejka 9 (3-4 października): Czarni Jasło-Zamczysko Odrzykoń
Kolejka 10 (10-11 października): Czarni Jasło-Przełom Besko
Kolejka 11 (17-18 października): Czarni Jasło-Nafta Jedlicze
Kolejka 12 (24-25 października): Czarni Jasło-Cosmos Nowotaniec
Kolejka 13 (31 października): Czarni Jasło-Leśnik Baligród
Kolejka 14 (7-8 listopada): Czarni Jasło-Szarotka Uherce
Kolejka 15 (11 listopada): Czarni Jasło-Start Rymanów

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE