Kultura | rozrywka | edukacja

I Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2009

Plakat
Zapowiedź Przeglądu

Serdecznie zapraszamy miłośników pieszych wędrówek po górskich szlakach i amatorów śpiewogrania przy ognisku na I Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2009.

Jest to pierwsza tego typu impreza w naszym regionie, słynącym z miejsc pięknych i bogatych przyrodniczo. Jednym z nich jest Dolina Kłopotnicy, wzdłuż której znajduje się nowopowstały Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu. W tym oto miejscu, wśród szumu drzew buczyny karpackiej i śpiewu okolicznych ptaków odbędzie się festiwal muzyki inspirowanej wędrówkami po naszej pięknej Ziemi.

Gorąco zachęcamy do czynnego udziału w przeglądzie, który adresowany jest do młodzieży szkolnej z terenów Polski południowo-wschodniej… (regulamin i karta zgłoszenia do konkursu dostępne na stronie www.mdkjaslo.pl) … ale także, do bycia z nami i dotknięcia tajemnicy, która wciąż wyrywa nas na szlaki i każe zdobywać najdalsze zakątki i najwyższe szczyty.

Zapraszamy w szczególności na koncert wieczorny Sylwestra Szwedy z zespołem „U Pana Boga za Piecem”. Grupa w kameralnym składzie zagra największe przeboje znane i śpiewane od lat na szlakach, w schroniskach i na obozach.

Namawiamy zatem wszystkich na chwilę wspomnień uroków lata i pieszych wędrówek oraz do napełnienia piersi rześkim powietrzem a gardeł szczerym śpiewem!

Serdecznie zapraszamy!!!

19 września 2009 r. /sobota/
Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu

Rozkład:
godz. 15.00 – 18.00 – przesłuchania konkursowe
godz. 19.00 – koncert gwiazdy wieczoru: Sylwester Szweda z zespołem U Pana Boga za Piecem
godz. 20.30 – uroczyste rozdanie nagród, koncert laureatów i śpiewanie przy ognisku

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotografii uczestników pleneru fotograficznego w Foluszu „Nie taki diabeł straszny jak go sfotografują” oraz swojskie jadło !!!

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Starosta Jasielski.
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jaśle, Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz Rady Rodziców MDK w Jaśle.

Agnieszka Kuczała | MDK w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE