Kultura | rozrywka | edukacja

„Lato z Włóczykijem” na półmetku

Fot. MBP w Jaśle
Fot. MBP w Jaśle

O tym, że wakacje w mieście mogą być udane, przekonali się wszyscy ci, którzy skorzystali z lipcowej oferty zajęć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Także młodzi jaślanie, którzy sierpniu nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu.

W domu się nudzę, więc przychodzimy z bratem do biblioteki. Tutaj się bawimy, rozwiązujemy rebusy i gramy w różne gry, w bibliotece jest też wystawa naszych rysunków – wymienia ośmioletni Mateusz, stały uczestnik wakacyjnych zabaw.

„Lato z Włóczykijem” pod takim hasłem odbywają się cotygodniowe zajęcia dla najmłodszych w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1, 2 i 3 MBP w Jaśle. W ich programie znalazły się: zabawy z chustą Klanzy, zabawy ruchowe, literackie i plastyczne oraz liczne konkursy. W ramach projektu „Literacki alfabet” (współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) zorganizowano spotkania z poetką regionalną Barbarą Torą i dziennikarką jasielskiego portalu internetowego jaslo4u – Katarzyną Pacwą-Wilk.

„I Ty możesz zostać Włóczykijem”, „Ogród Mamy Muminka”, „Nocna wyprawa Muminka i Włóczykija”, „Przewrotny świat Małej Mi” – to niektóre tematy sierpniowych zajęć, podczas których nadal głośno czytane będą książki Tove Jansson (95 rocznica urodzin). Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek, tradycyjnie znajdzie się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Zaplanowano zabawy sportowe w Parku Miejskim, tańce integracyjne, zabawy z chustą KLANZY, warsztaty plastyczne z bibułkarstwa, spotkania z dziennikarzami, konkursy i wiele niespodzianek. Powstaną rzeźby z ciastoliny i masy solnej, kolorowe amulety oraz kwiaty z krepiny. Uczestnicy rozwiązywać będą wiele zagadek, krzyżówek, rebusów oraz wezmą udział w improwizowanych scenkach.

Ponadto w każdy czwartek sierpnia w Oddziale dla Dzieci spotkać się będą mogli młodzi aktorzy i miłośnicy teatru. W trakcie cotygodniowych warsztatów teatralnych dla najmłodszych uczestnicy ćwiczą ładną wymowę, zdobywają informacje na temat teatru oraz przygotowują przedstawienie kukiełkowe.

Spotkania „Lato z Włóczykijem” odbywają się:

Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) – wtorki, godz. 12.00
Filia nr 1 ( ul. Sobniowska 34) – środy, godz. 12.00
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) – wtorki, godz. 12.00
Filia nr 3 ( ul. Szopena 22) – czwartki, godz. 12.00

Warsztaty teatralne dla najmłodszych odbywają się w Oddziale dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1)
– czwartek, godz. 12.00

Marta Gąsiorowska | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE