Informacje

Łukacijewska dziękuje Jaślanom za głosy w czerwcowych wyborach do PE

Poseł Marek Rząsa, obok siedzi szefowa podkarpackiej PO Elżbieta Łukacijewska. Fot. Damian Palar
Poseł Marek Rząsa, obok siedzi szefowa podkarpackiej PO Elżbieta Łukacijewska.
Fot. Damian Palar

Po raz pierwszy od czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego odwiedziła Jasło europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Szefowa podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej podziękowała mieszkańcom miasta i regionu za oddane na nią głosy i zaprezentowała swojego następcę w polskim Sejmie.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego najwięcej głosów w mieście zdobyła Platforma Obywatelska, na którą głosowało 3493 wyborców. Sama Łukacijewska zebrała tutaj 1747 głosów. W całym okręgu wyborczym otrzymała ponad 60 tysięcy głosów, dzięki czemu drzwi do tej unijnej struktury stanęły przed nią otworem. Będzie tam reprezentować nasz region przez najbliższe pięć lat.

W Jaśle, pomimo różnych problemów organizacyjnych, wygraliśmy. Często się mówi, że tutaj jest taka oaza Prawa i Sprawiedliwości, natomiast w mieście Jaśle wygraliśmy. To jest zasługa mieszkańców. Ja to bardzo doceniam, widzę to zaangażowanie i chciałabym, żeby mieszkańcy Jasła naprawdę odczuwali to, że tutaj jest Platforma, nie tylko z nazwy, ale że tu są ludzie PO. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za głos na mnie, na głos na moich kolegów. – powiedziała Elżbieta Łukacijewska.

Europosłanka podkreśla, że mandat poselski zawdzięcza się zawsze wyborcom i kto o tym zapomina, przestaje być politykiem. Zapewnia, że przez najbliższe pięć lat kadencji Parlamentu Europejskiego, będzie pracowała dla dobra mieszkańców ziemi podkarpackiej.

Elżbietę Łukacijewską zastąpi w polskim Sejmie 52-letni Marek Rząsa z Przemyśla. Nowy poseł z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ma za sobą bogaty bagaż doświadczeń w pracy samorządowca. Od siedmiu lat zasiada w Radzie Miejskiej Przemyśla, a do maja br. był jej przewodniczącym. Jest też szefem przemyskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Wierzę, że będzie czynnie działał w tych regionach, które do tej pory cieszyły się z mojego poselstwa. Wierzę, że to będzie bardzo dobra wymiana i że nasi wyborcy będą zadowoleni z ciągłości wsparcia, rozwiązywania problemów. Będzie systematycznie na dyżurze w Jaśle, Krośnie i Sanoku. Jako poseł do Parlamentu polskiego przejmie część zadań, które ja do tej pory realizowałam. – dodaje europosłanka PO.

Marek Rząsa podkreślił na konferencji prasowej, że nie zabraknie Platformy Obywatelskiej w całej południowej części okręgu wyborczego, od Jasła poprzez Krosno, Sanok, Lesko i Ustrzyki Dolne.

Dołożę wszelkich starań, aby wypełnić to miejsce po pani przewodniczącej, przynajmniej z takim samym skutkiem. Będę robił takie starania. Jestem zdeterminowany to robić. Uważam, że tylko dobra praca, tylko bardzo dobrzy, sumienni ludzie mogą spowodować, że ten wynik wyborczy danej partii politycznej jest bardzo dobry. – podkreślił Marek Rząsa.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE